Коронавірус набуває нових властивостей - лікарка про штам "Дельта"

Лікарка не виключає, що новий штам завезли до України вже давно

Коронавірус набуває нових властивостей - лікарка про штам "Дельта"

Новий штам коронавірусу "Дельта", перші випадки якого зафіксовані в Україні, відрізняється не симптомами, а ступенем агресії.

Про це розповіла в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" лікарка-інфекціоністка Євгенія Менжуліна. Коментуючи появу нових версій коронавірусу "Дельта" та інших, інфекціоністка зазначила:

"Це абсолютно притаманна історія для вірусів. Вірус хоче жити, він адаптується, хоче мати простір для себе і своїх нащадків, тому він завойовує територію, він пристосовується до нас, а ми до нього. Він набуває нових властивостей, стає значно агресивнішим, щоб протистояти заходам, які ми ініціюємо. Вірус набуватиме нових властивостей, поки не скорелюється і не піде на спад… Ще багато мутацій ми будемо виявляти".

Читайте також: Коронавірус "Дельта" вражає працездатних здорових людей від 35 років - інфекціоніст

Водночас, Менжуліна вказала на проблему з діагностикою коронавірусу:

"Є маленький нюанс – на жаль, в нашій країні лабораторна діагностика не на такому високому рівні, щоб ми виявляли і ідентифікували нові види вірусу. Тому наразі ми будемо мати справу з клінічними випадками або з підозрами на інфекцію. Лікування згідно з протоколом по всіх країнах дозволяє певні межі. Але вакцинація повинна тривати, ну, і ми будемо надалі жити поруч з коронавірусною інфекцією".

Читайте також: В Україні закриваються коронавірусні відділення - лікар пояснив причини

Лікарка не виключила, що новий штам коронавірусу міг бути завезений до України вже давно.

"Симптоми захворювання будуть схожі. Цей вид вірусу відрізнятиметься своєю агресією. Якщо попередня форма вірусу… там одна людина могла інфікувати 1-2 людей, то при цьому вірусі інфікуватися можуть 6-8 людей. Тобто тут не клінічні прояви, а ступінь агресії", - пояснила вона.

Раніше імунолог Андрій Волянський в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чи варто посилювати карантинні заходи в Україні через новий штам коронавірусу.

Дані МОЗ щодо захворюваності на коронавірус в Україні станом на 27 червня:

Джерело Україна 24 Теги