Ексміністр про слова Зеленського щодо стіни на Донбасі: Це план Б

Андрій Загороднюк розповів про проблеми у мінському процесі

Ексміністр про слова Зеленського щодо стіни на Донбасі: Це план Б

Заява президента Володимира Зеленського про "стіну" на Донбасі – це заява про план Б, заявив голова правління Центру оборонних стратегій, ексміністр оборони Андрій Загороднюк у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"Стіну на Донбасі фізично буде дуже важко побудувати. Хто був на лінії зіткнення, бачить, наскільки там різноманітна топографічна ситуація. Якщо ми говоримо про фізичну стіну, це буде надзвичайно довгий важкий процес, який займе роки, важко навіть передбачити його кошторис тощо. Але це більше як політична заява. Президент говорить про те, що має бути план Б. З точки зору переговорної стратегії, у вас завжди має бути план Б, коли ви йдете на переговори. Якщо та сторона знає, що у вас плану Б немає, ви вже переговори програли", — сказав він.

Читайте також: Не готова відгороджуватися: Венедіктова виступила проти "стіни" на Донбасі

Загороднюк нагадав про проблему у мінському процесі та виході з нього.

"Наразі ми бачимо, що нічого не відбувається позитивного в ТКГ, "мінський" процес фактично буксує. Росія не налаштована на пошук конструктивного виходу. Але є проблема – хто перший з нього вийде, той політично нестиме відповідальність за цю дію. Росіяни скажуть: ви вийшли, ви не хочете миру. При цьому це абсолютно не означає, що паралельно ми не можемо укріплювати наш кордон на сході України та лінію зіткнення на Донбасі", — сказав він.

Читайте також: У рамках "мінського процесу" в України є альтернативи - Арестович

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що якщо влада не зможе врегулювати конфлікт на Донбасі дипломатичним шляхом, то рішення про "будівництво стіни на Донбасі" прийматиме народ на референдумі.

Джерело Україна 24 Теги