Росія готується до ескалації — білоруський політик попередив Україну про небезпеку

Андрій Курейчик заявив про повзучу окупацію Білорусі Росією

Росія готується до ескалації — білоруський політик попередив Україну про небезпеку

У Білорусі збільшилася військова присутність Росії на час навчань. Чи виїдуть потім російські військові, відповів член Координаційної ради Білорусі Андрій Курейчик у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"Це найбільше питання, тому що йдеться про повзучу окупацію. Ми бачили приклад Криму, коли велика кількість військ залишається на території іншої країни — це завжди привід потім їх використовувати, зокрема в окупаційних цілях. На жаль, Лукашенко дуже слабкий зараз, він повністю під контролем Путіна, і у нього просто немає ніякого вибору. Тому, найімовірніше, ці війська поки залишаться, і хочеться вірити, що вони не будуть застосовані", — сказав він.

Читайте також: Путін шукатиме привід, щоб відмовитися від зустрічі із Зеленським - політик з РФ

Курейчик зазначив, що це становить небезпеку і для України.

"Ми розуміємо, що є небезпека операції проти України, вона нікуди не поділась і, мабуть, восени буде якесь загострення. Крім цього, ми бачимо постійну агресивну риторику в бік Польщі та Литви про нібито скупчення польських військ, про американські бази, бази НАТО, яке піде на Москву. Ця риторика нікуди не йдє. Це говорить про те, що люди готуються до якоїсь ескалації", — сказав він.

Раніше опозиційний російський журналіст Ігор Яковенко розповів, якої можливості чекає Росія для нападу на Україну.

Джерело Україна 24 Теги