Імунолог про штам "Дельта": це легша форма коронавірусу

Андрій Волянський розповів, чи потрібно Україні посилювати карантин

Імунолог про штам "Дельта": це легша форма коронавірусу

В Україні зафіксовано два випадки нового штаму коронавірусу "Дельта", який вважається утричі заразнішим, ніж звичайний. Чи варто посилювати карантинні заходи, розповів імунолог Андрій Волянський у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Думаю, що поки ніякі спеціальні заходи в Україні не потрібні, оскільки у нас і в Росії абсолютно різна ситуація. В Україні значно більша кількість людей вже перехворіла. До того ж на сьогодні немає ніяких доказів того, що клінічно захворювання, викликане саме варіантом "Дельта", протікає важче або з якимись явними особливостями", — сказав він.

Читайте також: Коронавірус "Дельта" вражає працездатних здорових людей від 35 років - інфекціоніст

Волянський навів приклад, який говорить про низьку летальність штаму "Дельта".

"Якщо ми візьмемо Велику Британію, у них була мінімальна кількість щоденних випадків захворювання на початку травня - близько двох тисяч. На сьогодні захворюваність зросла до 16 тисяч. Але при цьому не збільшується кількість летальних випадків. У Великій Британії вакциновано однією дозою 60% населення. Тобто країна вакцинована, однак кількість хворих різко зростає. Це говорить про те, що вакциновані не мають явного захисту проти цього варіанту. Але я повторюся, немає летальних випадків. Схоже на те, що це легша форма коронавірусу", — сказав він.

Раніше повідомлялося, що за добу в Україні поставлено новий рекорд з вакцинації проти коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги