Коронавірус "Дельта" вражає працездатних здорових людей від 35 років - інфекціоніст

Поки що українцям допомагає спека, але потрібно бути готовими і вакцинуватися хоча б першою дозою, вважає інфекціоніст

Коронавірус "Дельта" вражає працездатних здорових людей від 35 років - інфекціоніст

Новий штам коронавірусу "Дельта" йде зі сходу, хвиля просуватиметься в бік Києва, і необхідно вакцинуватися хоча б першою дозою. Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" розповів інфекціоніст Віктор Петров.

"Ми повинні розуміти, що зі сходу хвиля для нас небезпечна, є дуже великий відсоток маятникової міграції населення у зв'язку з заробітчанством і роботою в Росії. У нас також є повідомлення про те, що вірус "Дельта" вже виявлено в Словаччині, Угорщині, є повідомлення про те, що він вже є в Україні. Тому говорити про те, що це відгомони якоїсь іншої хвилі, ми не можемо. Потрібно бути готовими до цього, і єдиний спосіб, як краще підготуватися, це прискорити максимальну вакцинацію груп ризику, а також тих людей, яких можна вберегти від захворювання. Особливість штаму "Дельта" в тому, що він вражає людей від 35 років, працездатного віку, які раніше не скаржилися на хвороби, не мали хронічних хвороб, вони хворіють досить важко", - сказав інфекціоніст.

Петров зазначив, що хвиля насуватиметься зі сходу України в бік Києва.

"Хвиля почнеться раніше, можна судити про те, що першими областями будуть Харківська, Запорізька, східні регіони, хвилі потихеньку рухатимуться на Київ. Потрібно вакцинуватися хоча б першою дозою, яка дасть можливість мати хоч якусь кількість антитіл", - сказав лікар.

Читайте також: Лікар розповів про новий штам коронавірусу: дуже небезпечний перебіг хвороби

За словами Петрова, фактор спеки грає сприятливу роль, також лікар закликав не панікувати.

"Нам трохи допомагає спекотна погода - українці вибирають для зустрічей природу, тераси, відкриті простори. Поки не буде великої кількості контактів у закритих приміщеннях, ситуація буде під контролем. Не треба панікувати, тому що мутації вірусу відбуватимуться постійно, будуть з'являтися інші мутації. Головне, щоб люди були захищені", - сказав Петров.

Читайте також: В Україні закриваються коронавірусні відділення - лікар пояснив причини

Нагадаємо, раніше керівник національної експертної групи з інфекційного контролю, епідеміолог Андрій Александрін в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповів, що вакцинація будь-яким видом вакцин знижує небезпеку захворювання штамом "Дельта".

Джерело Україна 24 Теги