Нові штами коронавірусу "Дельта" набагато заразніші і можуть бути в Україні - генетик

Поки у лікарів немає інформації про тяжкість перебігу хвороби

Нові штами коронавірусу "Дельта" набагато заразніші і можуть бути в Україні - генетик

 

Нові штами коронавірусу "Дельта" і "Дельта плюс" набагато заразніші і, найімовірніше, є в Україні. Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" розповів генетик Олександр Коляда.

"Штами "Дельта" і "Дельта плюс" нічого принципово нового не являють, це просто ще один штам, де виявлені деякі мутації, які роблять їх набагато заразнішими. У нас поки немає інформації про тяжкість перебігу хвороби, швидше за все, вона не дуже сильно відрізняється від інших штамів. Але заразність вища, що призводить до того, що він швидко поширюється по світу, в сусідніх країнах його вже дуже багато, і з великою ймовірністю він вже є в Україні. Для звичайних людей мало що змінюється від того, яким саме штамом вони захворіють, але для системи охорони здоров'я це має значення", - сказав Коляда.

Читайте також: Ізраїль переміг коронавірус - лікар розповів про досягнення країни

Популярні відео

За словами вченого, існуючі вакцини будуть ефективними і проти нових штамів.

"Вакцина подіє, за останніми даними, ефективність вакцин по відношенню до цих штамів відрізняється на декілька відсотків, тобто вакцина ефективно працюватиме з новими штамами, які є сьогодні і про які ми знаємо. Тут не потрібно переживати", - сказав учений.

Читайте також: В Україні закриваються коронавірусні відділення - лікар пояснив причини

Нагадаємо, раніше академік Сергій Комісаренко в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповів, що боятися нових мутацій коронавірусу не варто.

Джерело Україна 24 Теги