День пам'яті жертв війни: Дробович розповів, як змінювалося ставлення українців

Глава Інституту національної пам'яті нагадав, що змінилося стосовно теми Другої світової війни

День пам'яті жертв війни: Дробович розповів, як змінювалося ставлення українців

22 червня — День пам'яті жертв Другої світової війни в Україні. Директор Інституту національної пам'яті Антон Дробович розповів у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24", як змінювалося ставлення до війни в українців.

"Це складне питання, тому що є ставлення, яке стосується пам'яті про жертви, сімейних історій, спогадів, людського компонента — цей аспект не змінився. Люди дійсно пам'ятають це і намагаються зберегти пам'ять. Але пам'ять стала більш цивілізованою і відповідальною. В Україні демократичність, цінність прав людини підіймається на перше місце, а політична суєта відходить на другий план. На перший план виходить особиста, сімейна пам'ять, і це дуже здорова тенденція в суспільстві", — сказав він.

Читайте також: Росія відправила до Криму військових — експерт пояснив навіщо

Популярні відео

За словами Дробовича, хоча декомунізація вплинула на сприйняття українців, робота ще триває.

"Ця робота пророблена не до кінця, потрібно ще багато над чим працювати. Є політичні групи, які ведуть політиканство на темі війни — від цього треба відходити. Добре, що все змінюється, вже не СРСР, щоб все було підпорядковане ідеології, і ми, слава Богу, не Російська Федерація, де це перетворюється на інструмент політики. Але потрібно ще працювати, щоб ця пам'ять була гуманнішою, історично справедливішою.

За радянських часів було дуже багато пафосу з приводу "без оголошення війни", "віроломно", військових і таке інше. Але за всі ці роки не поставили пам'ятника цивільним жертвам війни в Києві, тільки кілька років тому в Жулянах встановили такий пам'ятник. Потрібно працювати над відновленням місць пам'яті, публікацією якісних наукових досліджень", — сказав він.

Раніше Дробович висловлювався про День Перемоги в Україні та Росії.

Джерело Україна 24 Теги