Лікар розповів про новий штам коронавірусу: дуже небезпечний перебіг хвороби

Медик висловився про темпи вакцинації та штам "Дельта"

Лікар розповів про новий штам коронавірусу: дуже небезпечний перебіг хвороби

В Україні впали темпи вакцинації — за останню добу зробили щеплення тільки 4,3 тисячі українців. Однак захворюваність на коронавірус також знижується. Ситуацію пояснив лікар, провідний експерт Міністерства охорони здоров'я по боротьбі з коронавірусом Сергій Дубров у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Це класичний перебіг захворювання. У нас нещодавно була хвиля підйому, а зараз захворюваність пішла на спад. Якщо говорити про низьку кількість людей, яких вакцинували 20 червня, тут є об'єктивні причини. Більшість центрів перенесли вакцинацію на 17-18 червня і на Трійцю не працювали. Тому й кількість менша. А в середу, четвер і п'ятницю були рекорди - по кілька десятків тисяч щеплень на день. Я впевнений, що з початком робочого тижня кількість вакцинованих збільшиться. Ми бачимо активність по запису в чергу на вакцинацію, і зниження у святковий день я не вважаю проблемою.

В Україні немає дефіциту з вакцинами, зараз є 5 млн доз і доставляються нові партії. Тому зараз можна вакцинуватися всім охочим, і ми бачимо непогану статистику", — сказав він.

Читайте також: Є привід для оптимізму — лікар про вакцинацію проти COVID-19

Популярні відео

Також лікар висловився про новий штам коронавірусу "Дельта", який, за заявою ВООЗ, стає домінуючим у світі.

"Було прийнято рішення називати штами не по країнах, а буквами алфавіту, і "Дельта" — це індійський штам. В Україні поки що його офіційно зафіксовано не було. Він дуже небезпечний через високу контагіозність і клінічні прояви — крім класичних, це і кишкові розлади, і найнебезпечніший перебіг хвороби, який не супроводжується температурою, а проявляється ринітом і слабкістю без температури. Цей перебіг дуже небезпечний, тому що люди з помірними проявами не дотримуються протиепідемічних заходів, не ізолюються і є джерелом для інфікування інших людей", — сказав він.

Раніше імунолог Андрій Волянський відповів на запитання, чи зможуть потрапити до Європи українці, щеплені вакциною CoronaVac.

Джерело Україна 24 Теги