У Чернівецькій області стався потоп — подробиці від голови ОДА

Сергій Осачук порівняв подію з торішніми затопленнями

У Чернівецькій області стався потоп — подробиці від голови ОДА

На Буковині внаслідок сильних дощів постраждало декілька населених пунктів — 29 житлових будинків та 87 дворогосподарств підтоплено. Частково пошкоджено дороги національного значення і 9 мостів. Детальніше про ситуацію розповів голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Для ліквідації наслідків включилася не тільки ДСНС, а й органи місцевого самоврядування, і підприємці, і всі, хто тільки може надати допомогу й техніку. Вже створені комісії, які здійснюють подворовий обхід. Ми вже знаємо алгоритм роботи з торішнього досвіду, знаємо, що потрібно поставитися до цього дуже відповідально, максимально все фіксувати. У нас є допомога від держави, дзвонив президент, прем'єр-міністр. Кошти з резервного фонду будуть терміново направлені на відновлення дорожнього покриття і мостів", — сказав він.

Читайте також: Найбільші наслідки будуть для людей — еколог про потоп у Криму

Осачук порівняв нинішній потоп з торішнім, який також стався в червні.

"Хочу сказати, що без допомоги держави ми б ті наслідки не ліквідували. Нам виділили тоді майже 500 млн гривень, які ми успішно змогли використати до кінця 2020 року — відновили дороги, провели берегоукріплювальні роботи та виплатили компенсації людям. Цього року постраждали інші райони, не ті, що торік.

Як мені доповіли, зараз все сталося через неправильне поводження великих агрохолдингів на полях, які недостатньо глибоко переорюють землю, тому земля дуже тверда, і коли випало багато опадів у одному місці, вода просто потекла далі", — сказав він.

Читайте також: Аномальна негода на Донбасі: в Маріуполі затопило вулиці (відео)

Осачук додав, що ліквідація наслідків буде тривалою, зокрема й тому, що прибирання принесеного водою мулу — дуже трудомістка й копітка робота, яку не можна зробити великою технікою.

Джерело Україна 24 Теги