Найбільші наслідки будуть для людей — еколог про потоп у Криму

Еколог з Криму розповіла, чому так сильно затопило Ялту і Керч

Найбільші наслідки будуть для людей — еколог про потоп у Криму

Що могло призвести до сильного затоплення Керчі та Ялти в окупованому Криму, розповіла еколог з Криму Маргарита Литвиненко в програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"Не можна щось виділити, найімовірніше, все разом — і забруднення річок, і введення річок у бетонні береги, і хаотична забудова, і перенасиченість каналізації. Не секрет, що каналізаційні труби діряві, підтоплення йде і з каналізаційних труб, ґрунт пливе потихеньку. Все в комплексі дало такий ефект. Ну і, звичайно ж, рясні опади, яких не очікували в такій кількості", — розповіла вона.

Читайте також: Аномальна негода на Донбасі: в Маріуполі затопило вулиці (відео) 

На думку експерта, найближчим часом постраждалі міста ремонтувати не будуть.

"Якщо говорити про наслідки для екології — це, звичайно, поверхневе забруднення каналізаційними стоками та просто забрудненими стоками, весь цей бруд піде в море, створивши поверхневе забруднення води, це впливатиме на морську фауну і флору. Наслідків багато буде не стільки для природи, скільки для людей, природа, звичайно, відійде з часом.

Навіть якщо будуть фінансові вливання, грандіозні патріотичні проєкти забирають фінансування в першу чергу. А таких необхідних дій, як ремонт каналізації, як будівництво очисних, ремонт і перекладка труб, чистка річок, не відбуватиметься найближчим часом. Пошумлять, поки все це ще на видноті, потім заспокояться і, найімовірніше, потихеньку все зійде нанівець", — сказала вона.

Читайте також: Грози, буревії та сніг: погода в Україні різко зіпсувалася

Нагадаємо, 17 червня через випадання півторамісячної норми опадів затопило Керч. Після цього негода обрушилася на Ялту, де місячна норма дощів випала всього за шість годин.

Джерело Україна 24 Теги