Може викликати параліч: дієтологиня попередила про небезпечний продукт

Експертка розповіла, кому категорично протипоказані рибні снеки

Може викликати параліч: дієтологиня попередила про небезпечний продукт

Рибні снеки можуть бути шкідливі для здоров'я, є низка захворювань, при яких їх вживання небезпечне.

Про це в ефірі програми "Споживач має право" на телеканалі "Україна 24" розповіла дієтологиня Людмила Гончарова.

"Я не можу говорити про користь рибних снеків, тому що надмірний вміст натрію і хлору з кухонної солі, яка з одного боку є консервантом для риби, затримує розвиток бактерій, з іншого боку, несе навантаження клітинних мембран. Тобто надлишок натрію не дає гарного обмінного процесу всередині клітини. Коли ми стикаємося з цими снеками, ми не п'ємо великої кількості води, п'ємо в основному алкогольні напої. Відбувається зупинка метаболічних процесів у кишківнику, бродіння, збільшення живота, здуття і розвиток тих бактерій, які були в рибі, але не могли там розвиватися, тому що був надлишок солі. В найгіршому випадку виходить отруєння, в менш гіршому - таке саме отруєння, але невелике", - пояснила дієтологиня.

Читайте також: Не буває просто "лососевої ікри" - експертка порадила, на що звернути увагу

За її словами, поживні речовини в рибі "точно так само можуть використовувати бактерії", тому дуже важливо розуміти, що коли виробник додає надмірну кількість консервантів, солі, він намагається, щоб ці бактерії не розвивалися.

"Не рекомендую вживати таку продукцію людям, у яких є діагнози за станом печінки, підшлункової залози, кишківника, панкреатичні стани, а також людям з церебральними порушеннями, тому що вся ця токсикоінфекція дуже сильно вдаряє по центральній нервовій системі, може призвести не просто до гіпертонічного кризу, а й до паралічу", - сказала Гончарова.

Читайте також: Заморожена риба на ринках - експерти розповіли, в чому небезпека

Раніше експертка з якості харчових продуктів Марія Янчик розповіла в ефірі телеканалу "Україна 24", з чого виробляють рибні снеки в Україні.

Джерело Україна 24 Теги