Українські прикордонники зроблять поступку для дітей з ОРДЛО: з'явились подробиці

Вступна кампанія для абітурієнтів з окупованих територій стане доступнішою

Українські прикордонники зроблять поступку для дітей з ОРДЛО: з'явились подробиці

Державна прикордонна служба звільнятиме від адміністративної відповідальності абітурієнтів з ОРДЛО, які з порушеннями в'їжджають на підконтрольну Україні територію для вступу у вищі навчальні заклади.

Про це повідомив в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" начальник відділу комунікацій зі ЗМІ Держприкордонслужби Олег Бойко.

"У нас є лист від Міністерства освіти до адміністрації Держприкордонслужби, розглядали його і ознайомились з цією проблемою. Але в нас Кодекс про адміністративні правопорушення однозначно визначає, що порушення порядку в'їзду це є адміністративне правопорушення. Єдине, що в нас доведено до органів Держприкордонслужби, до персоналу, який здійснює прикордонний контроль у пунктах пропуску через державний кордон, що є така проблематика. Відповідно, інспектори при розгляді безпосередньо документів і обставин щодо в'їзду таких абітурієнтів, зважаючи на гуманітарний характер такого правопорушення, вимушений по суті, можуть закривати адміністративне провадження за малозначністю", - пояснив Бойко.

Читайте також: В ОРДЛО ставлять штучні перепони — "слуга народу" про відкриття КПВВ

Популярні відео

На запитання, що мають говорити прикордонникам абітурієнти з ОРДЛО, спікер Держприкордонслужби відповів:

"Треба пояснити, що це абітурієнт, що він їде вступати до вишу, який розміщується на території України, на підконтрольній українській владі території. Звичайно, бажано мати якісь документальні підтвердження. В будь-якому випадку вирішує безпосередньо посадова особа, яка перебуває в пункті пропуску і несе відповідальність за кожне таке своє рішення. Чим більше буде доказових документів, аргументів, тим легше такій посадовій особі прийняти рішення, щоб звільнити відповідну особу від адміністративної відповідальності".

Читайте також: Заради зустрічі з Путіним: міністр сказав, чи піде Зеленський на переговори з ОРДЛО

Раніше член української делегації в ТКГ щодо Донбасу Сергій Гармаш в ефірі телеканалу "Україна 24" повідомив, що російська окупаційна влада в ОРДЛО вилучатиме в громадян українські паспорти.

Джерело Україна 24 Теги