Суд у справі про катастрофу MH-17 може затягнутися — експерт розповів на скільки

Володимир Рижий розповів, що розгляд справи про авіакатастрофу може тривати роками

Суд у справі про катастрофу MH-17 може затягнутися — експерт розповів на скільки

У Гаазі відновили суд по суті справи про збитий літак MH-17 у 2014 році. У прокуратурі країни заявили, що український винищувач не міг збити пасажирський літак. Докази свідчать, що в повітрі на місці авіакатастрофи не було зафіксовано військових літаків. Остаточне рішення буде винесено не раніше весни 2022 року, заявив адвокат сімей потерпілих.

Як такий довгий процес може вплинути на результат, розповів фахівець з міжнародного публічного повітряного права Володимир Рижий в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Швидше за все, мова йде про те, що буде дуже складно визначити, хто саме дав наказ (збити літак - ред.), коли, чому і так далі. А про цю четвірку, яку звинувачують в нідерландському суді, — я думаю, вони отримають покарання. Яке — залежить вже від суду", — сказав він.

Читайте також: Це не просто помилка Росії: Гордон озвучив моторошну версію катастрофи MH17

Популярні відео

Експерт пояснив, що подібні процеси можуть тривати роками.

"Коли був суд за трагедією в Салоніках (катастрофа 1997 року із літаком Як-42 авіакомпанії "Аеросвіт", узятим в оренду у Львівських авіаліній, в результаті якої загинули 70 осіб - ред.), він близько 10 років тривав. Тож все залежатиме від адвокатів обвинувачених, від їх використання своїх якихось моментів. У адвокатів є багато важелів, якими можна затягнути, то хтось захворів, то ще хтось", — сказав він.

Раніше головний розслідувач міжнародної організації Bellingcat, журналіст Христо Гроздєв розповів, що російську версію катастрофи більше ніхто не сприйматиме всерйоз.

Джерело Україна 24 Теги