Медикам підвищать зарплати: лікар розповів, чи втримає їх це на місцях

Андрій Александрін висловився про вакцинацію і підвищенні зарплат лікарям

Медикам підвищать зарплати: лікар розповів, чи втримає їх це на місцях

Президент Володимир Зеленський підписав указ, який передбачає підвищення мінімальних зарплат медикам — не менш 13,5 тисячі грн для середнього медперсоналу і не менше 20 тисяч грн для лікарів. Чи допоможе це втримати лікарів на робочих місцях, розповів керівник національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"У нормальних розвинених країнах лікарі та навіть середній медичний персонал отримують більше, ніж парламентарі. Тому я б відразу запропонував, щоб всі наші чиновники, парламентарі та Офіс президента помінялися з лікарями зарплатами. Прочитав звіт Міністерства фінансів про те, що за п'ять місяців 2021 року було витрачено на коронавірус 19,5 млрд гривень.

Оскільки у нас на сьогодні зроблено 1 939 000 доз вакцин, а відшкодовано медустановам, які роблять вакцинацію, 1,5 млрд гривень, виходить, вартість однієї вакцинації - 754 гривні. Це одна проста маніпуляція введення. Тобто, ті ціни, які держава монополізує і представляє суспільству, неконкурентні навіть з найбагатшими та дорогими приватними центрами. Не проблема, що грошей в державі немає — гроші є .." — сказав він.

Читайте також: Є привід для оптимізму — лікар про вакцинацію проти COVID-19

Популярні відео

Александрін розповів про велику різницю в зарплатах лікарів залежно від того, чи вважаються вони працюючими з хворими на кронавірус.

"Я знаю від своїх знайомих, що в Києві анестезіологи, які працюють з ковідними пацієнтами, отримують і 60, і 70 тисяч гривень. Але також є медичні співробітники, які нібито не працюють в ковідних відділеннях, і їм надбавок немає, так що вони працюють на 6-8 тисяч гривень. Ось ця соціальна несправедливість триває, і не допоможе те, що підвищать зарплати. Однак буде божевільний відтік медичних кадрів до Європи, де створені всі умови", — сказав він.

Раніше анестезіолог Сергій Дубров розповів, чому в лікарнях закриваються коронавірусні відділення.

Джерело Україна 24 Теги