Є привід для оптимізму — лікар про вакцинацію проти COVID-19

Сергій Дубров розповів, чи може Україна послаблювати карантинні обмеження

Є привід для оптимізму — лікар про вакцинацію проти COVID-19

В Україні карантин продовжено до кінця літа, проте знімається більшість обмежень. Лікар, провідний експерт Міністерства охорони здоров'я по боротьбі з COVID-19 Сергій Дубров розповів, чи не зарано відмовлятися від обмежень, в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Зараз ми можемо говорити про стабільну ситуацію в лікувальних установах, і кількість нових випадків (захворювання - ред.) стала набагато меншою, ніж кілька місяців тому. Говорити про послаблення карантинних заходів ми можемо відповідно до критеріїв, які затверджує Кабінет міністрів, і зараз вся територія нашої країни перебуває в зеленій зоні. Тобто, дійсно, ми можемо послаблювати карантинні заходи. На сьогодні залишається носіння масок в місцях скупчення людей і дотримання соціальної дистанції 1,5 метра", — сказав він.

Читайте також: Чи зможуть українці з щепленням CoronaVac їздити до Європи: лікар дав відповідь

Популярні відео

Дуров позитивно оцінив темпи вакцинації в Україні.

"Знову-таки, досить позитивна динаміка щодо вакцинації. Два дні поспіль ми б'ємо рекорди вакцинації, вчора було вакциновано близько 82 тисяч громадян, і темпи вакцинації, мені здається, вселяють оптимізм. Що стосується прогнозів про можливість нової хвилі з новими штамами — дійсно, такий ризик є, але тут необхідно відстежувати ситуацію в сусідніх країнах і бути готовими до нових викликів. Також нагадую, що в громадських місцях, як і раніше, потрібно носити маски.

Якщо нам вдасться обзавестися колективним імунітетом хоча б на 60-70%, ми можемо бути відносно спокійні. Але потрібно бажання людей вакцинуватися. Зараз вакциновано понад 2 млн людей, дефіциту вакцини немає, і дуже цікаві є ірландські дослідження, що охочіше вакцинуються люди в країнах, де високий рівень освіченості. Хочеться сподіватися, що найближчим часом ми вакцинуємо 60-70% українців", — сказав він.

Раніше лікар з Ізраїлю Борис Бриль розповів про перемогу його країни над епідемією коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги