В Івано-Франківську люди отруїлися невідомою речовиною: подробиці

Через отруєння на лікарняному ліжку опинилося вісім студентів коледжу

В Івано-Франківську люди отруїлися невідомою речовиною: подробиці

В Івано-Франківську сталося масове отруєння невідомою речовиною. Мешканці багатоповерхівок посеред ночі відчули їдкий запах і повибігали на вулицю. А кілька студентів сусіднього гуртожитку взагалі опинились у лікарні. Подробиці — у сюжеті програми "Україна Сьогодні" на телеканалі "Україна 24".

Різкий запах газу мешканці цих будинків відчули близько одинадцятої вечора. Перелякані люди вибігли надвір.

"Багато людей було. Усі у нічному одязі повибігали", — розповіла мешканка будинку Ілона Мішаріна. 

Ілона досі з острахом згадує події минулої ночі. Не лише перелякалася, але й почала задихатися.  

"У мене, наприклад, у грудях дуже тиснуло, кашляла, не могла дихати", — сказала вона. 

Читайте також: Окуповану Керч затопило через зливи: відео

Популярні відео

За кілька метрів від багатоповерхівок — коледж і гуртожиток для студентів. Там було близько 200 мешканців. Неприємний запах відчували на усіх поверхах.

"Вночі проводилася евакуація дітей, ми всіх дітей евакуювали, провели перевірку, викликали газову службу, яка встановила, що ніякого витоку газу немає. Пізніше ми завели дітей до гуртожитку, зараз діти перебувають в безпеці. Освітній процес продовжується", — розповів директор коледжу Василь Бабінець.

 Вісім студентів таки ушпиталили.  

"Почала голова крутитися, нудота, почали руки трястися. У мене в кімнаті взагалі було вікно зачинене. Я виходжу на коридор і то такий дуже різкий запах, так ніби на газовій плиті відкрили газ і дуже чути", — розповіла студентка Тетяна Квацько.

Чим отруїлися студенти, медики поки сказати не можуть. Кілька годин троє пробули у реанімації. Нині всі потерпілі — у відділенні неврології.

"Ті показники лабораторні надають нам право говорити про інгаляційне отруєння, думаємо про якийсь газ", — розповів завідувач відділення із ураженням ЦНС обласної дитячої клінічної лікарні Ярослав Криштафович.

Читайте також: У гуртожитку Одеського університету сталася пожежа — подробиці

Але рятувальники кажуть — про витік газу не йдеться. Радше то був одорант. Це речовина, яку додають до газу, щоб надати йому сильного специфічного запаху. 

"...або відбулася розгерматизація його або перевезення тари, яка вже була використана відповідними організаціями, які здійснюють утилізацію цієї тари. І як наслідок можливий витік цього залишків одоранту, який перевозився машиною", — сказав начальник Івано-Франківського районного управління ДСНС Василь Мацалак.

У дворах, де стався переполох, наразі працюють газовики. Автівку, яка стала причиною отруєння, розшукує поліція.

Джерело Україна 24 Теги