Пандемія COVID-19: лікар попередив про важливу щорічну процедуру

"Ми бачимо, що кожні 3-4 місяці з'являються нові мутації, які стають агресивнішими", - зазначив Александрін

Пандемія COVID-19: лікар попередив про важливу щорічну процедуру

Щоб впоратися з пандемією коронавірусу COVID-19, необхідна щорічна вакцинація. Про це керівник національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін розповів в ефірі програми «Сьогодні Ввечері» на телеканалі «Україна 24».

«На сьогодні це питання (тривалості імунітету - ред.) до кінця не вивчене, але весь світ налаштовується на те, що вакцинація від COVID-19 стане щорічною подією в житті кожної людини. Ми бачимо, що кожні 3-4 місяці з'являються нові мутації, які стають більш агресивними, більш заразними, і шлях передачі стає легшим. Щобільше, ми бачимо, що клініка теж потихеньку змінюється. Якщо спочатку ми зазначали, що дитяче населення переносить хворобу в легкій або безсимптомній формі, то сьогодні вже й діти почали хворіти», - зазначив лікар.

Читайте також: У регіонах люди не можуть вакцинуватися — ексміністерка вказала на винних

Популярні відео

З гарних тенденцій, за його словами, те, що коронавірус все-таки показує свою сезонність, літо значно знижує зростання захворюваності або виводить на мінімальне значення.

«Це шанс для таких країн, як Україна, щоб за літній період підготуватися і максимально вакцинувати своє населення. Щойно я з подивом дізнався, що вже за 5 місяців 2021 року було витрачено 19,5 млрд грн, і до кінця року буде профінансовано на 33 млрд грн, що вже укладені договори на 6,7 млрд грн. До цифр хотілося б бачити чіткі програмні звіти Міністерства охорони здоров'я, що конкретно виконано, на що витрачені гроші», - заявив Александрін.

Читайте також: Такого ще не пам'ятаю: ведучі "Україна 24" розповіли про побічні ефекти після вакцинації

Раніше міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів про постачання вакцин проти коронавірусу в Україну та оцінив темпи вакцинації.

Джерело Україна 24 Теги