Україна має шанси — лідер Нацкорпусу про можливу війну

Андрій Білецький розповів, що заважає українській армії

Україна має шанси — лідер Нацкорпусу про можливу війну

Чи має Україна шанси виграти, якщо розпочнеться війна, розповів екснардеп, лідер партії "Національний корпус" Андрій Білецький в ефірі програми "Час Голованова" на телеканалі "Україна 24".

"Я вважаю, що в обмеженому варіанті війни, в тому варіанті, який зараз є на Донбасі, в України виграшна позиція. Якщо говорити про обмежену військову операцію Росії з боку Криму, Україна має прекрасні шанси. У нас досить серйозна ППО, у нас все-таки є ВПС, ми не Сирія, Чечня або ПАР, де Росія воює останнім часом. У нас є боєздатне кваліфіковане офіцерство, яке має бойовий досвід, Збройні сили. Так, проблема — морська компонента, ситуація катастрофічна. Але я думаю, що шанси є", — сказав він.

Читайте також: Саакашвілі заявив про загрозу нападу Росії й назвав першу ціль Путіна

Популярні відео

При цьому Білецький зазначив, що армії сильно заважає бюрократія.

"Трохи інша ситуація з моральним духом. З 2016 року триває процес, це відтік у гарному сенсі фанатичних вольових кадрів. Тому що, наприклад, зараз армію налаштовують, що головне її завдання — не стріляти. Це як головне завдання хірурга — щоб ніколи не було пацієнтів. Армія — це інструмент, який потрібно використовувати. У нас зараз люблять говорити про стандарти НАТО, я б їх назвав "стандарти НАТО-совка", друга частина людям дається важко.

Повернення майже до підкомірців, бирок тощо, постійного заповнення журналів розхолоджує найякісніші бойові кадри. Ми рахували: для того, щоб командир батальйону в зоні ООС заповнив усі папери, які від нього вимагають, потрібно від 3 до 5 годин на день. А коли він займатиметься обороною, боєм? Бюрократія нічого не додає, але багато забирає", — сказав він.

Раніше Білецький спростував інформацію про те, що заарештований у Білорусі опозиційний журналіст Роман Протасевич воював на Донбасі в лавах батальйону.

Джерело Україна 24 Теги