Чи зможуть українці з щепленням CoronaVac їздити до Європи: лікар дав відповідь

Андрій Волянський розповів, які шанси на схвалення поширеної в Україні вакцини в ЄС

Чи зможуть українці з щепленням CoronaVac їздити до Європи: лікар дав відповідь

Євросоюз визнає використання 4 вакцин від коронавірусу, серед них немає CoronaVac, яким активно вакцинують українців. Водночас ВООЗ рекомендує до використання 7 вакцин. Чи означає це, що щеплені CoronaVac українці не зможуть їздити до Європи, розповів імунолог Андрій Волянський в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Все-таки будемо сподіватися на краще. Сертифікація ВООЗ припускає, що буде подальше схвалення Європейського медичного агентства. Але поки це не сталося. На нашому боці те, що ця вакцина активно застосовується не тільки в Україні, а й в самому Китаї, і в таких великих країнах, як Туреччина, Індонезія, Бразилія. Так що сподіваюся, ця проблема скоро буде вирішена", — сказав він.

Читайте також: Міністр розповів, коли можна буде подорожувати Європою з сертифікатом вакцинації

Популярні відео

Також Волянський відповів, коли українці отримають колективний імунітет, враховуючи нинішні темпи вакцинації.

"Колективний імунітет не настає раптом в якийсь день, він поступово створюється. Коли 70% суспільства або перехворіє, або буде вакциновано, епідемія завершиться. Ми бачимо, що в останні дні різке зниження хворих і летальних випадків. Це чудово, ми розуміємо, що колективний імунітет вже створюється, він неповний, але ознаки присутні", — сказав він.

Раніше міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів про постачання вакцин проти коронавірусу в Україну та оцінив темпи вакцинації.

Джерело Україна 24 Теги