Павелко розповів подробиці досягнення компромісу з УЄФА щодо форми збірної

Глава Української асоціації футболу розповів, як у нього в Європі просили футболки української збірної

Павелко розповів подробиці досягнення компромісу з УЄФА щодо форми збірної

Президент Української асоціації футболу Андрій Павелко розповів, як переконував УЄФА з приводу форми збірної України, в програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"Для нас було важливе завдання, щоб наша збірна в жодному разі не постраждала від рішень після тиску однієї країни, назву якої навіть не можна називати на цьому чемпіонаті, гарну назву зараз у барах пишуть про них. Після такого тиску, звичайно, було дуже складно відстояти, але було важливо відстояти всі принципи. Дійсно, довелося піти на компроміс, нам довелося домагатися того, щоб там з'явилися нові символи на внутрішній частині футболки. І те, що сьогодні весь світ говорить про нашу форму — в Римі на відкритті Євро-2020 у мене президенти інших футбольних асоціацій просили футболку на пам'ять. Зараз це як кращий раритет. Про те, щоб стерти, прибрати напис "Героям слава!", була жорстка позиція УЄФА, яка була вже прийнята до початку обговорення з нами. Нам могли зараховувати технічну поразку", — сказав він.

Читайте також: Відваліть: Гордон жорстко відповів росіянам щодо форми збірної України

Павелко розповів про тиск сторін одна на одну.

"Я говорив (на переговорах - ред.), що всі вболівальники готові до того, щоб команда знімалася з турніру. Звичайно ж, це був більше дипломатичний тиск один на одного, ми брали паузи в переговорах. Було складно в часовому ракурсі, тому що їх позиція була. Ми домовилися, щодо питання про те, що фраза "Слава Україні — Героям слава!" вже стала футбольним символом за рішенням УАФ, ми повернемося після чемпіонату Європи, а зараз нам треба стартувати, і стартувати так, щоб наша форма не привела ні до яких санкцій нашої збірної. У нас додалися нові сили. У нас додалася карта України, "Слава Україні!", і я впевнений, що це додасть сил нашим гравцям і ми побачимо сьогодні хорошу гру у виконанні нашої збірної", — сказав він.

Нагадаємо, в Росії деякі офіційні особи висловили протест через нову форму збірної України з футболу, на якій зображено карту країни з анексованим Кримом і гасло "Слава Україні! Героям слава!"

Джерело Україна 24 Теги