Україна тільки виграла — журналіст висловився про скандал з футбольною формою

Іван Яковина розповів, яку користь Україні принесли вимоги Росії

Україна тільки виграла — журналіст висловився про скандал з футбольною формою

Україна тільки виграла через піднятий Росією галас з приводу форми збірної з футболу — про це заявив журналіст Іван Яковина у програмі "Світогляд Сьогодні" на телеканалі "Україна 24".

"Ще до початку Євро-2020 одним з його героїв стала Україна, причому російськими стараннями. Презентація української футбольної форми з зображенням Криму привела до бурхливої та дуже неадекватної реакції Москви, яка давно прагне нормалізувати окупаційний режим на півострові в очах міжнародної спільноти. Марія Захарова написала на своєму Фейсбуці величезний жалібний пост про те, що українська форма з гаслом "Слава Україні — Героям слава!" може підняти з могили Гітлера і привести буквально до кінця світу. Москва зажадала, щоб УЄФА заборонила цю форму.

Особливу лють Кремля викликала власна нездатність відповісти на українську форму адекватно. Річ у тому, що УЄФА точно заборонила б російську форму з зображенням Криму, оскільки це було б очевидним посяганням на чужу територію. У такій формі російська команда, напевно, могла б грати тільки проти якоїсь "збірної ЛНР" або Південної Осетії. Це не варіант для Москви, тому їй довелося тільки скаржитися на українців", — сказав він.

Читайте також: Відваліть: Гордон жорстко відповів росіянам щодо форми збірної України

Популярні відео

За словами Яковини, тепер про Крим нагадають всім, хто дивитиметься Євро-2020.

"УЄФА форму з Кримом забороняти не стала, порадивши тільки приховати слова "Героям слава! ", оскільки вони ніби як військові й політичні. Я б на місці України у відповідь зажадав би заборонити червону зірку на формі московського клубу ЦСКА, оскільки ця зірка вже точно, на 100% і військова і політична. Це цілком офіційний символ російської армії.

В цілому Україна тільки виграла через піднятий Росією галас. Далеко не всі європейські обивателі знали подробиці окупації Криму, а також чому цей півострів з'явився на українській формі. Тепер же кожен телекоментатор у всьому світі під час кожної гри української збірної обов'язково розповість телеглядачам цю історію. В даному випадку Росія дуже допомогла Україні розповісти всьому світу про всю цю історію з окупацією Криму", — сказав він.

Нагадаємо, в Росії деякі офіційні особи висловили протест через нову форму збірної України з футболу, на якій зображено карту країни з анексованим Кримом і гасло "Слава Україні! Героям слава!"

Глава УАФ Андрій Павелко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що з УЄФА вдалося досягти компромісу щодо форми української збірної.

Джерело Україна 24 Теги