Росія займає дивну позицію — в ТКГ розповіли про обмін полоненими

Тетяна Іванова розповіла, що відбувається з чотирма тяжкохворими полоненими в ОРДЛО

Росія займає дивну позицію — в ТКГ розповіли про обмін полоненими

Про перспективи звільнення українських полонених розповіла членкиня в гуманітарній підгрупі української делегації в ТКГ Тетяна Іванова у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"На ТКГ представники ОРДЛО запевнили українську делегацію, що всім, хто потребує медичної допомоги, вона надається, зокрема і чотирьом особам тяжкохворим — ред.). Однак перевірити ми це не можемо – чи надається дійсно їм медична допомога, в якому обсязі. Туди не пускають ані представників ОБСЄ, ані «Червоний хрест», щоб перевірити. Туди не пускають, тільки гуманітарні групи і тільки в ті місця, які вони визначили. Тому ми перевірити це не можемо, і ми будемо наполягати, щоб нам віддали наших громадян на підконтрольну територію для лікування.  Шанс завжди є, і потрібно за це боротися, що і робить українська делегація в ТКГ", — сказала вона.

Читайте також: Переговори щодо Донбасу потребують перезавантаження: членкиня ТКГ назвала причину

Іванова відповіла, чи когось натомість попросили повернути з того боку.

"Ні. Представники ОРДЛО і російської делегації не вимагають нікого взамін на тих тяжкохворих чотирьох осіб. Натомість російська делегація займає таку позицію: спочатку вони ігнорують і пропозиції української делегації, і приписи Мінських домовленостей, вони їх взагалі не виконують, а потім звинувачують Україну в тому, що ми не виконуємо Мінські домовленості. Отака дуже цікава позиція російської делегації, причому публічно вона одна, а в переговорному процесі вона дещо інша", — сказала вона.

Раніше член української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Сергій Гармаш розповів, що обмін полоненими заморожений до зустрічі президента США Джо Байдена з президентом Росії Володимиром Путіним.

Джерело Україна 24 Теги