Україна зробила крок назустріч абітурієнтам з ОРДЛО: в Кабміні повідомили деталі

Держава готова забезпечити умови, щоб прийняти цих дітей

Україна зробила крок назустріч абітурієнтам з ОРДЛО: в Кабміні повідомили деталі

Україна забезпечила випускникам шкіл з ОРДЛО всі умови для навчання в будь-якому ВНЗ на підконтрольній території, система вступу для них буде спрощеною.

Про це в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" розповіла заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Драганчук. На запитання, чи врахує міністерство бажання дітей, яких не випускають на підконтрольну Україні територію, Голованчук відповіла:

"Міністерство обов'язково врахує. Ми вже прийняли рішення щодо продовження подачі документів на підготовчі курси. Спочатку було встановлене 20 червня. Зараз прийнято рішення про продовження терміну до 29 червня. Відповідно, будемо максимально довго відтерміновувати початок навчання".

Читайте також: Надзвичайно багато скарг: названо серйозну проблему шкільної освіти в Україні

Заступниця міністра порадила абітурієнтам "використовувати будь-яку можливість, щоб виїхати на вільну територію України й продовжувати тут навчання".

"Зі свого боку держава має створити будь-які можливі умови, щоб прийняти цих дітей. Держава повністю забезпечить вступну кампанію, яка буде пов'язана з підготовчими курсами та подальшим навчанням у будь-якому з університетів вільної України. Людина може приїхати, обрати будь-який університет, пройти підготовчі курси на базі 23 університетів, отримати гідну стипендію – 4,5 тис. грн протягом підготовчих курсів. Дитина не повинна здавати будь-яке ЗНО. Система є максимально спрощеною", - наголосила вона.

Читайте також: "Діти не отримають правильну освіту": Тимошенко вказала на проблему через карантин

За словами Драганчук, головне – дитина зможе отримати для себе повноцінне цивілізоване майбутнє.

"Діти забезпечуються гуртожитком. Протягом підготовчих курсів дитина забезпечується стипендією у 4,5 тис. грн. Власне, близько 10 тис. грн дитина зможе отримати за літо для того, щоб з вересня почати отримувати звичайну стипендію. При цьому цих коштів буде достатньо, щоб діти могли інтегруватися в новий соціум, отримати для себе нові контакти. Мені здається, це основний старт, який ми створюємо для нашої молоді", - сказала заступниця міністра.

Раніше в Донецькій області 16-річна дівчина мінними полями втекла з окупованої Горлівки, щоб потрапити на підконтрольну Україні територію.

Джерело Україна 24 Теги