Вступ України до НАТО: політолог назвав дві перешкоди

Експерт розповів про рівень підтримки українцями вступу до НАТО

Вступ України до НАТО: політолог назвав дві перешкоди

Вступ України до НАТО підтримує 48% українців. Ці дані прокоментував політолог Михайло Басараб у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Якщо йдеться про соціологію, то дійсно, 48% опитаних висловлюються за вступ України до НАТО, а проти — чверть. Але соціологи неодноразово моделювали можливі результати референдуму. І якщо ми змоделюємо явку й реальні обставини референдуму, то за вступ України до НАТО проголосувало б понад 60%.

Мало того, якщо ми порівняємо рівень підтримки вступу до НАТО сьогодні з тим, що у нас було до 2014 року, то буде величезна різниця. Тривалий час українці дійсно були скептичні щодо НАТО, підтримка вступу була близько 15%, зараз ці 48%, а в разі референдуму ще більше", — сказав він.

Читайте також: Путін повірив у напад НАТО: експерт про гучну заяву

Популярні відео

Експерт розповів, що на цей час заважає Україні вступити до Альянсу.

"Я не бачу ніяких проблем для членства в НАТО України або Грузії. Що насправді стоїть на шляху? На мій погляд, кілька незначних питань. По-перше, це усвідомлення багатьма представниками західних політичних еліт, що з розпадом СРСР всі глобальні загрози безпеці закінчилися. Ті, які є сьогодні, не такі значні, у порівнянні з СРСР. І друге — відсутність політичної волі, яка, можливо, виходить із неадекватної оцінки ситуації.

Що було б у сучасному світі, якби Україна та Грузія були членами НАТО? Не було б збройної агресії проти України та Грузії, не було б окупації частини територій України та Грузії з боку Росії. Я пішов би далі й сказав, що багатьох проблем безпеки не було б, якби Захід був більш однозначним щодо свого розширення на схід. Така нерішучість сприймається Росією як демонстрація слабкості", — сказав він.

Раніше російський політолог Станіслав Бєлковський розповів, коли Україна може вступити до ЄС і НАТО.

Джерело Україна 24 Теги