Скандал з формою української збірної: всі подробиці

УЄФА вирішив прибрати гасло "Героям слава!" з форми збірної України, політики оскаржують рішення

Скандал з формою української збірної: всі подробиці

Скандал з українською футбольною формою триває. Через істерику росіян, які обурилися на фразу "Героям слава!" на футболках, УЄФА раптом пішов на поступки Кремлю. І тепер від України вимагають екстрено прибрати цей напис, хоча його й так не видно, бо він за комірцем.

На переговори до УЄФА вилетів головний футбольний чиновник України — Андрій Павелко. Заступилися за форму і в Офісі президента. Подробиці — у сюжеті програми "Україна Сьогодні" на телеканалі "Україна 24".

"Форма нам дуже подобається, дизайн класний, я думаю всім сподобалася, не тільки в Україні, а й у всій Європі, у всьому світі", — каже Тарас Степаненко, гравець збірної України з футболу.

На ранковій пресконференції гравці української збірної ще не знали - УЄФА змінив думку щодо нової української екіпіровки. Офіційним приводом стала скарга російських функціонерів. І, чи то визнаючи власну помилку, чи то згадавши, що російський Газпром є одним зі спонсорів УЄФА, тамтешні чиновники вирішили переглянути власне рішення. А саме — постановили прибрати з комірця футболки гасло "Героям слава!". Ніби-то у сполученні з вітанням "Слава Україні" воно набуває політичного забарвлення.

Читайте також: Дивна історія — "слуга народу" висловився про рішення щодо форми збірної України

Популярні відео

"Це конкретне поєднання двох гасел вважається явно політичним за своєю природою, що має історичне і мілітаристське значення. Тому цей особливий слоган на внутрішньому боці футболки повинен бути вилучений для використання в матчах змагань УЄФА відповідно до статті 5 Регламенту з екіпіровки", — йдеться у коментарі пресслужби УЄФА.

А до контурів нашої країни питань не було, оскільки це офіційно визнані ООН кордони нашої держави. Так само жодних претензій до слів "Слава Україні". А от до прославлення наших героїв — є, попри те, що це вітання затверджено в нашій країні на офіційному рівні.

Експерти вважають, що рішення суто політичне. Директор телеканалів ФУТБОЛ, які є офіційними трансляторами Євро, Олександр Денісов певен: УЄФА вважає таке рішення компромісом.

"Росія хотіла прибрати цю форму, тому що на ній нанесено карту України з нашим Кримом. Ось коли УЄФА відреагувало, сказало що форма відповідає, далі вже з'явилося - що ось політично, мілітаристично, з'явилося якесь формулювання, щоб, як я вважаю, чиновники могли зіграти й за тих, і за тих з боку УЄФА", — сказав він.

Читайте також: Ніякої політики – політолог про реакцію Росії на форму збірної України

Відреагував на ситуацію й український істеблішмент. В Офісі президента зазначили — гасло на формі української збірної є абсолютно слушним. Народні обранці тим часом говорять про тиск на УЄФА з боку Росії, та закликають до юридичного вирішення ситуації. 

"Я думаю, на УЄФА чинився безпрецедентний тиск з боку РФ, її лобістів. Ну й ось мають такий "результат" — треба, щоб прибрали слова "Героям слава!", при цьому карта України з Кримом залишається на футболці".

"Я думаю, що є можливість апеляції, розгляньмо, як це все юридично має виглядати. Точно, як країна на це реагуватиме, для нас це гасло важливе і воно точно додаватиме впевненості гравцям нашої збірної на чемпіонаті".

Наше футбольне керівництво терміново вилетіло до Італії. Переговори щодо української форми тривають і досі.

"Зранку я терміново вилетів у Рим, де перебуваю зараз і де тривають наші перемовини з представниками УЄФА... Триматиму вас у курсі перебігу переговорів", — йдеться у дописі у Facebook Андрія Павелка, президента УАФ.

Читайте також: Щоб було приємно: Гордон запропонував подарувати Скабєєвій форму збірної України

У Мережі на заборону частини нашого гасла відреагували бурхливо. На сторінці російського МЗС влаштували флешмоб. Під останнім постом — сотні коментарів з українським національним гаслом. А деякі користувачі пропонують свій альтернативний дизайн форми. Наприклад, додати до карти України Кубань або ж використати інше національне гасло. 

Джерело Україна 24 Теги