Військовий експерт про законопроєкт про тероборону: "Він знижує мотивацію людей"

"Попередня редакція законопроєкту була набагато кращою за нинішню", - вважає Жданов

Військовий експерт про законопроєкт про тероборону: "Він знижує мотивацію людей"

Військовий експерт Олег Жданов в ефірі програми «Сьогодні День» на телеканалі «Україна 24» розкритикував чинну редакцію законопроєкту про територіальну оборону.

«На жаль, цей закон просто створює територіальну оборону як елемент ЗСУ, передбачає суворе підпорядкування ЗСУ і вертикаль управління теж у складі ЗСУ, що знижує мотивацію людей бути залученими до територіальної оборони. Тому що територіальна оборона має опиратися на місцеві ради, саме вони мають формувати підрозділи територіальної оборони, і від Міністерства оборони вони мають отримувати завдання, озброєння, амуніцію і техніку, все інше покладається на місцеві ради. Через місцеві ради фінансуються загони територіальної оборони – і тоді в людини є гарантія, що вона захищатиме свою територію», - зазначив експерт.

Читайте також: Фаріон про війну з Росією: треба перестати нити про мир

Популярні відео

Він наголосив, що принцип територіальної оборони полягає в мотивації людей захищати свою домівку і свою родину за місцем проживання, а не виконувати завдання у складі ЗСУ.

«Територіальна оборона – це не стільки оборона від зовнішнього ворога, скільки забезпечення функціонування інфраструктури місцевості і захист її від внутрішнього ворога. Також вони можуть бути використані для ліквідації наслідків техногенних і природних катастроф. Вони повинні брати під охорону об’єкти інфраструктури та інші важливі об’єкти, вони не повинні вести бойові дії. Це ЗСУ мають вести бойові дії з ворогом. Тут трохи поняття зміщені. Попередня редакція законопроєкту була набагато кращою нинішньої редакції», - заявив Жданов.    

Читайте також: Звідки може напасти Росія: в Держприкордонслужбі дали відповідь

Нагадаємо, міністр оборони РФ Сергій Шойгу оголосив, що до кінця 2021 року на заході Росії будуть сформовані близько 20 нових військових частин і з'єднань. Такий крок пояснюється збільшеною військовою загрозою НАТО.

Раніше російський політик Дмитро Гудков в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чи варто Україні побоюватися російських військ з боку Білорусі.

Джерело Україна 24 Теги