Міністр розповів, коли можна буде подорожувати Європою з сертифікатом вакцинації

Михайло Федоров також зазначив, що через систему "Дія" на вакцинацію записалося понад 600 тис. осіб

Міністр розповів, коли можна буде подорожувати Європою з сертифікатом вакцинації

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в ефірі програми "Сьогодні Ранок" на каналі "Україна 24" розповів про хід розробки цифрового сертифіката вакцинації від коронавірусу, при наявності якого можна буде подорожувати Європою. За його словами, система почне роботу в липні.

"Європейський Союз тільки відкрив інформацію про IT-архітектуру, що потрібно робити, ми відразу почали розробку, були постійно на зв'язку. Плануємо в липні запустити електронний сертифікат, і вже буде залежати від Міністерства закордонних справ, як швидко ми зможемо юридично встановити домовленість з Євросоюзом, щоб приймали цей сертифікат, і ми могли інтегруватися. Технічно ми вже все робимо, допрацьовуємо систему відповідно до технічного завдання ЄС, готуємося видавати в "Дію", і також, щоб можна було роздрукувати ці QR-коди. Після того, як на рівні держав ЄС і України будуть юридичні домовленості, можна буде подорожувати", - сказав Федоров.

Читайте також: Ляшко назвав терміни введення COVID-паспортів в Україні

Популярні відео

Також міністр зазначив, що вакцинація проводиться для всіх бажаючих, а не тільки зареєстрованих в системі "Дія".

"Стосовно черг в" Дії", ми бачимо, що понад 600 тис. осіб записалося, вони тепер можуть прийти вакцинуватися, там перевіряють, чи є ти в черзі. Але йде і хвиля людей, які хочуть вакцинуватися, для них є окремі черги, всіх приймають, все працює", - сказав міністр.

Читайте також: Паспорти вакцинації порушують права людини — юрист назвав причину

Федоров також розповів про впровадження електронних лікарняних.

"Уже працює сотня лікарень з електронним лікарняним, до 1 вересня всі лікарні в нашій країні працюватимуть, і ми сьогодні протестували і побачили на власні очі, як це працює. Наші лікарні вже починають видавати електронні лікарняні", - сказав Федоров.

Раніше міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповів про постачання вакцин проти коронавірусу в Україну і оцінив темпи вакцинації.

Джерело Україна 24 Теги