Ніякої політики – політолог про реакцію Росії на форму збірної України

Як зазначив Володимир Фесенко, в Росії завжди знайдуть привід, щоб критикувати Україну

Ніякої політики – політолог про реакцію Росії на форму збірної України

Нова форма збірної України з футболу, яка викликала негативну реакцію Росії, повинна нагадати світу, чий Крим.   

Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" політолог Володимир Фесенко.

"Я думаю, в даному випадку це спосіб боротьби за український статус Криму – ми нагадуємо про цю проблему. Йдеться про міжнародно визначені кордони, так що тут ніяких демаршів, ніякої політики – це просто нагадування, що Крим – це Україна. Хай у такій формі, але це треба робити", - наголосив він.

Читайте також: Щоб було приємно: Гордон запропонував подарувати Скабєєвій форму збірної України

Популярні відео

Коментуючи обурення Росії, Фесенко зазначив, що росіяни "зараз реагують на все".

"Кумедну річ скажу, вона теж стосується Криму – в нас немає абсолютно дискусії, наприклад, про законопроєкт стосовно корінних народів, а в Росії це головна тема зараз. У нас це нормально сприймають, що кримські татари, кримчаки, караїми - корінні народи, а там це головна тема - росіян образили, не назвали корінним народом", - пояснив експерт.

За його словами, в Росії завжди будуть шукати привід, "щоб критикувати Україну, щоб наїжджати на нас". Водночас політолог нагадав, що УЄФА визнав нову українську форму.

"Коли говорять, що "не треба політики" – наприклад, відстоювання расової рівності і деякі інші питання – це вже було в діяльності футбольних союзів, інших організацій. Так що прецеденти такі були, просто в інших формах", - додав Фесенко.

Фото: Reuters

Нагадаємо, в Росії низка офіційних осіб висловила протест через нову форму збірної України з футболу, на якій зображена карта країни з анексованим Кримом і гасло "Слава Україні! Героям слава!"

Офіційна представниця МЗС РФ Марія Захарова назвала гасло на формі українських футболістів нацистським. Депутат Держдуми РФ Дмитро Свіщов заявив, що УЄФА має заборонити збірній України виступати в цій формі на чемпіонаті Європи.

У відповідь в УЄФА повідомили, що футболка національної збірної України відповідає всім правилам щодо екіпірування.

Джерело Україна 24 Теги