Міни на узбережжі й блокпост: як війна змінила популярний курорт на Донбасі

Колись популярне місце відпочинку спорожніло

Міни на узбережжі й блокпост: як війна змінила популярний курорт на Донбасі

Колись популярний морський курорт Сопине, за 10 кілометрів від Маріуполя, до початку війни на Донбасі щоліта відвідували тисячі туристів. Однак вже сьомий рік відпочивальники оминають цей маршрут - узбережжя заміноване, питної води немає, а на в'їзді стоїть блокпост.

Як повідомляється в сюжеті програми "Сьогодні Новини" на телеканалі "Україна 24", колись у Сопиному за сезон місцеві пансіонати приймали по 5 тисяч туристів. На узбережжі розташовані з десяток оздоровчих таборів, щоліта на відпочинок у Сопине приїжджали тисячі дітей. Та з початком бойових дій усі оздоровчі центри закрилися й більше не працювали.

Читайте також: "Є багато чудових місць": туристам дали пораду щодо відпочинку в Україні

Популярні відео

До війни пів тисячі сопинців жили з того, що вдалося заробити за сезон. Нині молодь звідси переїхала до Маріуполя, а тут залишилися здебільшого люди похилого віку.

"Дуже було добре, як ми жили добре, взагалі. Я могла тут продати відпочивальникам поїсти", - розповідає жителька Сопиного Людмила Остапова.

Читайте також: Українських туристів попередили, як не створити собі проблеми за кордоном

Сьогодні, як і 7 років тому, місцеві вирощують городину, але тепер не на продаж, а для себе.

"Тому що на ринок їхати – це теж потрібен транспорт. Бензин дорогий. Все дорого, це не варто того, що можна було б заробити. Тому все це міф, що городники живуть дуже круто. Щоб жити круто, треба мати теплиці й все інше. А оскільки з виїздом не дуже, доводиться якось так виживати", - каже жителька Сопиного Ольга Луценко.

Та навіть ті, хто мав великі господарства і працював на продаж, усе втратили через карантин.

Найбільше жителі Сопиного чекають, щоб до них знову почали їхати туристи. Але розуміють – поки триває війна, цього не буде.

Раніше власниця туристичної агенції Юлія Білоконь в ефірі телеканалу "Україна 24" назвала розцінки на відпочинок у Туреччині.

Джерело Україна 24 Теги