Віктор Ляшко розповів, як отримати сертифікат про вакцинацію

Очільник МОЗ пояснив особливості нового документа

Віктор Ляшко розповів, як отримати сертифікат про вакцинацію

Як в Україні працюватимуть сертифікати вакцинації проти COVID-19, розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в програмі "Сьогодні Новини" на телеканалі "Україна 24".

"Є дві форми. Перша — паперова, друга — електронний сертифікат. Деякі країни, зокрема й країни ЄС, прийняли рішення про введення електронних сертифікатів, і в ЄС прописані технічні вимоги до цього сертифікату. Водночас в позиції Євросоюзу є примітка, яка каже, що крім цифрових сертифікатів, країни-члени ЄС можуть використовувати й паперову форму. Для цього має бути підписана угода між країнами про визнання цих сертифікатів у вигляді обміну нотами, який проводять дипломати", — сказав він.

Читайте також: Ляшко розповів, як проходить вакцинація від коронавірусу в Україні

За словами Ляшка, сертифікат можна отримати у сімейного лікаря.

"Україна зараз має можливість видавати міжнародні сертифікати про вакцинацію в паперовому вигляді. Всі наші медичні системи до цього готові. Тобто люди, які зробили два щеплення, можуть звернутися до сімейного лікаря, і він з медичної інформаційної системи може зробити цей документ. Він буде визнаватися в тих країнах, які визнають міжнародні сертифікати про вакцинацію", — сказав він.

Раніше Ляшко розповідав, коли в Україні з'являться COVID-паспорти.

За даними МОЗ, станом на 8 червня нових випадків за добу —  1602. Сьогодні хворіє 63 599 осіб — на 5 267 осіб менше, ніж минулої доби. 118 осіб померло, 6 751 - одужало. Госпіталізовано за добу 483 особи.

Джерело Україна 24 Теги