Лукашенка позбавили почесного звання в Україні — подробиці

Вчена рада КНУ внесла зміни в правила щодо присвоєння почесних звань

Лукашенка позбавили почесного звання в Україні — подробиці

Київський національний університет імені Тараса Шевченка позбавив президента Білорусі Олександра Лукашенка звання почесного доктора наук. Подробиці розповіла кореспондентка "Україна 24" у програмі "Сьогодні Новини".

З 57 членів комісії, які перебували на засіданні, більшість проголосувала "за" — 55 осіб. Одна людина утрималася, одна була проти. Голосування проходило анонімно.

Ініціатива з'явилася ще торік від студентів та випускників КНУ. Причиною стала реакція силовиків Білорусі на антилукашенківські протести та фальсифікація виборів президента. Останньою крапкою стало нещодавнє затримання опозиційних журналістів, зокрема Романа Протасевича. Ректор КНУ говорив про те, що раніше не мали процедури й досвіду позбавлення звання доктора, тому це доопрацювали.

Читайте також: "Інтерв'ю" Протасевича: політолог назвав дві мети влади Білорусі

Популярні відео

"Підставою для такого рішення стало те, що колишній президент Білорусі, а нині – самопроголошений керівник цієї держави Олександр Лукашенко впродовж останніх двох років розгорнув масштабну хвилю терору проти опозиції, регулярно наказує застосовувати тортури проти тисяч своїх співгромадян, вдається до актів "повітряного тероризму", публічно зневажає територіальну цілісність України, дозволяє собі обурливі висловлювання на адресу нашої держави та її керівництва. Комісії також підтримали численні звернення університетської спільноти, а також врахували позицію органів державної влади України", — йдеться у заяві вченої ради університету.

Про зміну процедури розповів представник КНУ Володимир Литвиненко.

"Цьому передувало рішення про внесення змін до положення про присвоєння звання почесного доктора. Додали один пункт, на яких підставах можна позбавити почесного доктора звання, і в перший пункт було внесено зміну про виключення слів "політичний діяч", — сказав він.

Читайте також: Пропаганда не досягла мети — політик про скандальне "інтерв'ю" Протасевича

Звання почесного доктора КНУ Лукашенко отримав ще за часів президентства Віктора Ющенка — наприкінці 2009 року. Зараз у КНУ понад 110 почесних докторів, серед них вчені та політичні діячі, однак віднині такі звання отримуватимуть лише вчені.

Джерело Україна 24 Теги