Політексперт про гучну кримінальну справу: це вирок легалізації зброї

Сергій Биков розповів, чому Україна не готова до легалізації зброї

Політексперт про гучну кримінальну справу: це вирок легалізації зброї

Суд продовжив до 7 серпня запобіжний захід обвинуваченому у справі вбивства 5-річного Кирила Тлявова. Політичний консультант Сергій Биков розповів в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24", чому ця історія показує, що легалізувати короткоствольну зброю ще не можна.

"Те, що ми спостерігаємо навколо цієї справи, — це конкретний вердикт обороту короткоствольної зброї. Не можна сьогодні в Україні дозволити короткоствольну зброю. Ми до цього не готові. Ми тоді будемо спостерігати такі історії, як навколо Кирила Тлявова, коли хтось нап'ється і почне стріляти, в кожному дворі по 10 на день.

Якщо навіть поліцейські, які вміють поводитися зі зброєю, яких цього вчили, які проходили відповідну підготовку, у них найменший рівень ймовірності зловживань... А видати зброю всім з довідками по 300 гривень — ну, вибачте", — сказав він.

Читайте також: Легалізація зброї та канабісу в Україні: Гордон назвав плюси

Популярні відео

Експерт пояснив, що для захисту житла короткоствольна зброя не потрібна.

"Якщо люди хочуть захистити себе вдома — є можливість, є абсолютно зрозуміла процедура реєстрації, наприклад, гладкоствольної рушниці. Якщо людина пройшла курси з поводження зі зброєю, має відповідну довідку — будь ласка, вдома в сейфі зберігайте, і якщо до вас хтось ломиться в будинок, ви можете дістати й скористатися", — сказав він.

Читайте також: В Авакова назвали найкращий вид зброї для захисту житла

Нагадаємо, 31 травня 2019 року в Переяславі-Хмельницькому Київської області патрульні поліцейські в неробочий час стріляли з вогнепальної зброї по металевих банках та інших предметах неподалік від місця, де гуляв 5-річний Кирило Тлявов. Куля зрикошетила, і влучила йому в голову. 3 червня хлопчик помер у київській лікарні.

Джерело Україна 24 Теги