За продаж пакетів штрафуватимуть: у Раді назвали цифри

Депутат розповів, для чого парламент прийняв закон про заборону пластикових пакетів

За продаж пакетів штрафуватимуть: у Раді назвали цифри

В Україні заборонять використання в торгових мережах пластикових пакетів. Як каратимуть за порушення, розповів голова парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко в програмі "Зворотний зв'язок" на телеканалі "Україна 24"

"Ці штрафи починаються з 1700 грн, це штраф за безплатне розповсюдження пластикових пакетів. За поширення на об'єктах роздрібної торгівлі, тобто за реалізацію - штраф від 8500 до 17000 грн, за повторне такого роду порушення - штрафи від 17 тисяч до 34 тисяч  грн", — сказав він.

Читайте також: Може бути онкологія — експертка пояснила небезпеку стаканчика з кавою

Популярні відео

Бондаренко пояснив мету введення заборони.

"Ми хочемо, щоб наші громадяни завдяки тому, що вони розуміють, що ці пакети вже не поширюються, поступово перейшли на інші види тари. Тобто це тканинні пакети, нехай вони будуть з неекологічних, але багаторазових елементів для використання, щоб переходили на пакети з паперу, для сипучих речовин — на скляні банки. Тобто все, що вільно переробляється", — сказав він.

Читайте також: Їжа без пластику: ресторатор назвав три варіанти заміни

Нагадаємо, 1 червня Верховна Рада прийняла закон "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України", який передбачає заборону для роздрібних мереж на поширення надтонких пластикових пакетів, тонких пластикових пакетів і оксорозкладних пластикових пакетів.

Джерело Україна 24 Теги