Корисно не для всіх: в МОЗ сказали, кому не рекомендується пити молоко

Експертка сказала, від чого залежить непереносність лактози

Корисно не для всіх: в МОЗ сказали, кому не рекомендується пити молоко

Молоко є корисним продуктом практично для всіх категорій людей, крім людей похилого віку. Водночас кисломолочні продукти можна і потрібно їсти в будь-якому віці.

Про це в ефірі програми "Споживач має право" на телеканалі "Україна 24" розповіла фахівець Центру громадського здоров'я МОЗ Наталія Усенко.

"Молоко - досить корисний продукт. ВООЗ рекомендує вживати молоко і молочні продукти всім групам населення, незалежно від віку. А стосовно людей старшого віку - залежить від того, чи виробляється в них специфічний фермент. Маленькі діти виробляють спеціальний фермент, який розщеплює лактозу в шлунку, і вона засвоюється. З віком кількість ферменту зменшується, в старості він може взагалі перестати вироблятися, і виникає непереносність лактози - відчуття бродіння в шлунку, болі в шлунку, розслаблення", - зазначила Усенко.

Читайте також: Домашнє чи магазинне: експерт розповів, яке молоко краще

Популярні відео

За її словами, при вживанні молочнокислих продуктів такої симптоматики немає.

"Тому кефіри, ряжанки, йогурти, сири можна і потрібно їсти в будь-якому віці, тим більше що в молоці та молочних продуктах міститься кальцій, який є профілактикою остеопорозу в зрілому віці", - розповіла фахівець ЦГЗ МОЗ.

Читайте також: Яке молоко не можна вживати: українцям дали пораду

Раніше керівник Союзу молочних підприємств Вадим Чагаровський в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як в Україні фальсифікують молоко.

Джерело Україна 24 Теги