Повернувся після шести років полону: подробиці історії українського моряка в Шрі-Ланці

Українця звинувачували в незаконному ввезенні зброї

Повернувся після шести років полону: подробиці історії українського моряка в Шрі-Ланці

Український моряк Геннадій Гаврилов повернувся додому після шести років полону в Шрі-Ланці.

Як повідомляється в ефірі програми "Україна Сьогодні" на телеканалі "Україна 24", Гаврилов боронив тамтешні територіальні води від морських піратів, проте сам потрапив за ґрати. Йому закидали незаконне ввезення зброї шість років намагалися довести провину, однак так і не змогли. Геннадій Гаврилов був капітаном на судні Avant Garde під прапором Шрі-Ланки. Екіпаж мав боронити територіальні води країни від головної загрози – піратів. На борту корабля постійно була вогнепальна зброя та боєприпаси. Охоронну місію здійснювали за угодою з місцевою владою і за підтримки військових. Та після виборів 2015 року в країні змінилась влада. Нове керівництво звинуватило екіпаж судна в незаконному перевезенні зброї.

"На судні знаходилася зброя і представник компанії-власника зброї, шріланкійська компанія – це державна компанія, яка афілійована з міністерством оборони. В мої обов'язки не входило відповідати за цю зброю, тому що були представники. В мої обов'язки входило мореплавання, навігація. Ніхто не міг пояснити, в чому моя провина", - розповів капітан.

Читайте також: Король Таїланду помилував в'язнів з України: подробиці

Популярні відео

До в'язниці посадили тільки капітана, решту екіпажу та місцевих відпустили. Весь час Профспілка працівників морського транспорту України намагалася витягти моряка.

"Випадок безпрецедентний, тому що шість років людина перебуває безвиїзно, жодних звинувачень немає, але з країни його не випускали. Було звернення в усі можливі інстанції, з нашої подачі ITF (Міжнародна федерація транспортних робітників – ред.) звернулася до уряду Шрі-Ланки", - повідомив заступник голови Профспілки працівників морського транспорту України Михайло Кірєєв.

Розгляд справи тривав 6 років, були надіслані десятки листів до місцевої влади та міжнародних профспілок, найняті кілька адвокатів. Тамтешні слідчі так і не змогли довести провини українця. Нині Геннадій Гаврилов, нарешті, повернувся до рідної Одеси.

Нагадаємо, в січні повернулися додому українські моряки, яких з 2016 року утримували в Лівії.

Джерело Україна 24 Теги