Ексгенпрокурор про "злодіїв у законі": потрібно розуміти, що це за поняття

Святослав Піскун оцінив норми Кримінального кодексу про "злодіїв у законі"

Ексгенпрокурор про "злодіїв у законі": потрібно розуміти, що це за поняття

Колишній генеральний прокурор України Святослав Піскун в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" висловив думку, що українське законодавство про "злодіїв в законі" має ознаки правового популізму.

"Потрібно розуміти, що це за поняття "злодій у законі" і хто це звання надає тій людині, яка користується авторитетом серед злочинного світу. Це звання дає не держава, його дають ті ж самі злочинці, які обирають собі керівника, і він історично називається "злодій у законі". Держава до визначення цього терміну не має жодного відношення. Хоча в останньому Кримінальному кодексі прописано, що людина, яка організовує злочинне угруповання, бере участь у злочинній організації, очолює її, може вважатися "злодієм у законі", - зазначив ексгенпрокурор.

Читайте також: У Авакова розповіли про боротьбу зі "злодіями в законі" в Україні: ми дуже запізнилися

Популярні відео

За його словами, "нарешті держава визначила, що є "злодії в законі".

"Якщо завтра злочинний світ змінить назву цих людей і назве їх "добродій у законі", скажіть, чи зміниться суть поведінки злочинця, який є авторитетом для кримінального світу, якщо його свої ж кримінальні елементи почнуть називати "добродій у законі"? А що тоді робити з нашим Кримінальним кодексом? Ми тоді ухвалимо закон, що "злодіїв у законі" виселяти і "добродіїв у законі" виселяти?" - заявив Піскун.

На думку колишнього генпрокурора, українська влада "пішла на повідку у риторики правових популістів".

"Є чітко визначені в законі норми - це "організація злочинної діяльності", "злочинець", "рецидивіст". За це додається покарання, воно стає більш суворим, і це є кваліфікуючою ознакою в кримінальному та кримінально-процесуальному судочинстві. А такі назви з вулиці, з в'язниці, - держава не повинна на це вестися", - вважає він.

Нагадаємо, в червні 2020 року Верховна Рада ухвалила так званий закон про "злодіїв у законі" - поправки до Кримінального кодексу, які передбачають покарання для таких осіб.

Генеральна прокурорка Ірина Венедиктова заявила в ефірі телеканалу "Україна 24", що "злодіїв у законі" потрібно "позбавити місця осілості в Україні".

Джерело Україна 24 Теги