Захищеність низька — експерт розповів про важливу проблему безпеки України

Експерт з інформаційної безпеки розповів, чи витримає Україна потужну хакерську атаку

Захищеність низька — експерт розповів про важливу проблему безпеки України

Через хакерську атаку на нафтопровід у США, яка сталася у травні, оголошували надзвичайний стан. Чи захищена Україна від таких атак, розповів фахівець з інформативної безпеки Костянтин Корсун у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Насправді від потужних атак не захищений взагалі ніхто, і останні випадки з нафтопроводом у США показують, що будь-яка, навіть технологічно-розвинена країна, може бути об’єктом таких атак. Питання лише часу та ресурсів атакувальника. Деякі країни, про які ми прекрасно знаємо, активно у це інвестують, зокрема і проти України", — сказав він.

Читайте також: Кібератака Росії на США: ексдепутат Держдуми дав несподіване пояснення

Популярні відео

За словами експерта, за останні роки Україна майже нічого не зробила для покращення кіберзахисту.

"Рівень захищеності України проти подібних атак залишається стабільно низьким. Як це було останні 5-10 років. На словах начебто щось робиться, але це здебільшого якісь демонстративні дії, заяви, за якими майже нічого немає. На жаль, нема підстав казати, що Україна стала більш кіберзахищеною", — сказав він.

Читайте також: Майже всіх українців підключать до швидкісного інтернету - міністр озвучив терміни

Нагадаємо, американські ЗМІ повідомили, що хакерське угруповання DarkSide, пов'язане з Росією, може бути винним у кібератаці на трубопровідну компанію Colonial Pipeline. Хакери змогли проникнути в мережу Colonial, викрали дані, заблокували деякі комп'ютери та сервери й зажадали викуп. Трубопровідну систему компанії було тимчасово зупинено для стримування загрози. Уряд США у зв'язку з інцидентом оголосив надзвичайний стан.

Джерело Україна 24 Теги