Шарій не персона нон грата: аналітик вважає, що потрібна точна інформація від Литви

Геннадій Дубов зазначив, що майно і рахунки Шарія поки не можна вважати заарештованими

Шарій не персона нон грата: аналітик вважає, що потрібна точна інформація від Литви

Блогер Анатолій Шарій, якого Литва позбавила статусу біженця, не є персоною нон грата в цій країні, і Україні потрібна офіційна інформація від Литви щодо його справи. Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" заявив політичний експерт Геннадій Дубов.

Експерт звернув увагу на те, що майно Шарія, щодо якого винесено рішення в Україні, знаходиться за кордоном.

"По-перше, поки не арештовані (рахунки та майно - ред.). Є рішення українського суду. Майно все знаходиться в іноземній юрисдикції. Далі наш суд або правоохоронний орган направляється до Іспанії, й іспанці дивляться - і заарештують або ні, це ще питання", - сказав Дубов.

Читайте також: Європа скаже Шарію "до побачення": екснардеп про справу блогера

Популярні відео

Політексперт зазначив, що Шарій не є дипломатом і, відповідно, не може мати статусу персони нон грата.

"Другий момент. Сьогодні ми не маємо офіційних відомостей про позбавлення Шарія статусу біженця. Мене особисто турбує те, що в наших ЗМІ говорять, що Шарій оголошений персоною нон грата. Така процедура застосовується виключно до дипломатів. Шарій точно не є дипломатом від України в Литві. Тому я сприймаю це з деяким подивом, бо це дивна інформація - вона з'явилася нізвідки. З офіційних джерел у плані литовських правоохоронних органів або взагалі держави поки ніхто про це не говорить. Тому щось тут пішло не так, потрібно буде розбиратися, зокрема звернутися до офіційної влади Литви, щоб вона підтвердила, що вони там прийняли, і на якій стадії знаходиться справа Шарія", - сказав Дубов.

Читайте також: Гордон закликав росТВ берегти відомого пропагандиста: "Щоб ж***у не зламав"

Зазначимо, що в Україні Шарію оголосили підозру за статтею про державну зраду і порушення рівноправності громадян.

Джерело Україна 24 Теги