Такого ще не пам'ятаю: ведучі "Україна 24" розповіли про побічні ефекти після вакцинації

Також названо вакцини, які частіше дають побічну реакцію

Такого ще не пам'ятаю: ведучі "Україна 24" розповіли про побічні ефекти після вакцинації

У Міністерстві охорони здоров'я стверджують, що на побічні ефекти після вакцинації від коронавірусу скаржиться лише один з 300 українців. Ведучі телеканалу "Україна 24" в ефірі програми "Україна Сьогодні" розповіли про свої відчуття після щеплення.

Ведуча програми "Сьогодні. Ранок. Вихідний" Юлія Галушка запевняє, що їй легко даються ранні ефіри. Проте один з останніх видався непростим, оскільки напередодні Юлія вакцинувалася AstraZeneca.

"Я недооцінила ризик цієї побічної дії. Я собі подумала – ну що там буде? І зробила вакцину в п'ятницю, а в суботу мені на ранковий ефір, і вставати треба о 4-й ранку. Але з п'ятниці на суботу я вже зовсім не спала. Температури не було, бо я пила жарознижувальне, проте була страшна ломота і страшний біль у м'язах. Такого я ще не пам'ятаю!" – розповіла Галушка.

Читайте також: Українці змінюють ставлення до вакцинації — соціолог назвав дві причини

Популярні відео

Її колега Вікторія Малосвітна, яка однією з перших на телеканалі "Україна 24" вакцинувалась Covishield, зізнається – ломило, лихоманило й дуже боліла голова.

"Температура 37,7 - але це було лише один день", - повідомила вона.

Проте в МОЗ запевняють, що такі реакції не дуже часті. Після мільйонного щеплення в Україні підбили підсумок – зі скаргами на побічний ефект до медиків звернулися менш як 1% вакцинованих.

Найбільше нарікань на Covishield. Найчастіше це температура та ломота. Але були й ті, хто скаржився на набряки та навіть оніміння язика. На другому місці за побічними ефектами - AstraZeneca. Деякі люди говорять, що, окрім гарячки, їх нудило. А найлегше сьогодні українці переносять Pfizer. Цей препарат вводять мешканцям і персоналу будинків для літніх людей, надзвичайникам, прикордонникам та викладачам.

Частота побічних реакцій після щеплень, за даними Державного експертного центру МОЗ, становить:

0,22% - CoviShield;

0,083% - AstraZeneca;

0,049% - CoronaVac;

0,034% - Pfizer.

Читайте також: Вірять брудним фейкам: епідеміологиня пояснила низькі темпи вакцинації в Україні

Водночас статистика побічних реакцій після Pfizer може трохи погіршитися, коли українці масово підуть на повторне щеплення.

"Якщо ми говоримо про Pfizer, кількість прищепних реакцій більша на другу дозу. А якщо ми візьмемо CoviShield, то там реакція більше у молодих і саме на першу дозу. На другу дозу менше реакцій", - розповіла інфекціоністка Тетяна Чумаченко.

Лікарі наголошують, що будь-які небажані симптоми після щеплення – короткочасні, на відміну від хвороби. Саме від вакцинації залежить, чи накриє Україну четверта хвиля коронавірусу, яку медики прогнозують вже восени.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський вимагає від Кабміну збільшити темпи вакцинації, щоб до 24 серпня більшість українців, які потребують щеплення від коронавірусу, отримали вакцину.

Дані МОЗ щодо захворюваності на коронавірус в Україні станом на 2 червня:

Джерело Україна 24 Теги