Їжа без пластику: ресторатор назвав три варіанти заміни

"Ми як ресторани надаємо вибір, який вам зручний з точки зору ваших екологічних цінностей", - зазначив Борисов

Їжа без пластику: ресторатор назвав три варіанти заміни

Ресторатор Дмитро Борисов в ефірі програми «Сьогодні День» на телеканалі «Україна 24» розповів, як можна обійтися без пластику у ресторанному бізнесі. Серед варіантів він назвав біорозчинні пластикові пакети, паперове пакування та авоськи.

«Треба зробити заміну. Ми, наприклад, у своїх закладах багато років використовуємо здебільшого паперове пакування, якщо йдеться про одноразове пакування страв із собою. Навіть якщо використовуємо пластикові пакети, то вони біорозчинні. Зараз технології розвиваються вже таким чином, що можна обирати саме такий спосіб пакування. Необов’язково це робити звичайним пластиком, який багато сотень років розкладається. Також ми використовуємо авоськи, сіточки, наприклад, коли ми складаємо щось важке, пляшки з сидром, то ми кладемо їх в авоськи, це модно, класно, екологічно», - зазначив ресторатор.

Читайте також: Потрібен стимул - еколог розповів, як змусити людей відмовитися від пластикових пакетів

Популярні відео

Він наголосив, що екологічне пакування є дорожчим для покупців, тому що ресторани додають вартість пакування до суми замовлення.

«Ми чесно все пишемо на нашому сайті, там, де служба доставки. Навіть можна подивитись - ми окремо вказуємо кожну позицію, яку додаємо, навіть пакування з окремою ціною. І таким чином стимулюємо гостей, кажемо: якщо вам не потрібно стільки одноразового паперового посуду, тому що це також впливає на екологічність, то ви скажіть, що мені не потрібно стільки пакувань – це вже про свідому поведінку, свідомий вибір саме клієнтів. Ми як ресторани, інші сервіси вам надаємо вибір, який для вас зручніший з точки зору ваших екологічних цінностей. Якщо у цифрах, наприклад, ви замовляєте страв на 300-400 грн, то пакування вам обійдеться в 10-15 грн, тобто до 5% (від загальної вартості – ред.)», - заявив Борисов.  

Читайте також: В Україні кліматичні зміни випереджають Європу — еколог назвав причину

Нагадаємо, 1 червня Верховна Рада ухвалила закон "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України", який, зокрема, передбачає заборону для роздрібних мереж на поширення надтонких пластикових пакетів, тонких пластикових пакетів і оксорозкладних пластикових пакетів. 

Джерело Україна 24 Теги