В Україні закриваються коронавірусні відділення - лікар пояснив причини

За словами Сергія Дуброва, також лікарні повернулися до виконання планових операцій

В Україні закриваються коронавірусні відділення - лікар пояснив причини

В Україні почали закривати відділення для хворих на коронавірус, повідомляє Міністерство охорони здоров'я. Це відбувається в результаті зниження показника захворюваності. Анестезіолог Сергій Дубров в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" підтвердив цю інформацію і розповів, що в разі необхідності відділення можуть бути швидко переобладнані для лікування коронавірусу.

"Зараз ми не говоримо про необхідність повного закриття відділень, які були трансформовані під інфекційні для надання допомоги хворим на COVID-19. Але, відповідно до статистики, яку ми бачимо в останні тижні, дійсно необхідності щодо кількості ліжок, майже 80 тис., вже немає. Зараз заповненість ліжок, виділених для лікування COVID-19, трохи перевищує 13%. Тому наразі ми можемо говорити про можливість повернення тих трансформованих відділень до їхньої попередньої доковідної роботи. Кількість госпіталізованих також невисока", - сказав лікар.

Читайте також: Коронавірус мутує — академік розповів, чи є причина для паніки

Популярні відео

Дубров зазначив, що в лікарнях знову стали робити планові операції, від яких раніше відмовлялися через велику завантаженість пацієнтами з коронавірусом.

"Планові операції вже повернули в багатьох лікувальних установах, які припинили надавати допомогу пацієнтам з коронавірусною хворобою. У лікарні, де я працюю, ковідний корпус закрили вчора, ми працюємо на планових пацієнтів. У Києві, до речі, залишається тільки три установи - Олександрівська, 4-а і 1-а лікарні, які надаватимуть допомогу пацієнтам з COVID-19", - розповів лікар.

Читайте також: Нова хвороба після коронавірусу: лікарка розповіла про ускладнення від COVID-19

За словами Дуброва, відділення можуть бути без проблем переобладнані під лікування коронавірусу.

"Починаючи з весни минулого року, багато чого змінилося в лікувальних установах - починаючи з кисню, обладнання та можливості мобілізуватися. Відділення, які зараз працюють у своєму звичайному режимі, за необхідності, у разі  істотного зростання кількості нових випадків, швидко можуть бути модифіковані під надання допомоги пацієнтам з COVID-19", - сказав Дубров.

Нагадаємо, станом на ранок 2 червня в Україні зареєстровано 2 205 нових випадків захворювання, хворіє на 7 358 осіб менше, ніж минулої доби, 158 осіб померло, 9 405 одужали.

Джерело Україна 24 Теги