Потрібен стимул - еколог розповів, як змусити людей відмовитися від пластикових пакетів

Фахівець прокоментував нововведення парламенту, що наближає Україну до стандартів ЄС

Потрібен стимул - еколог розповів, як змусити людей відмовитися від пластикових пакетів

1 червня Верховна Рада ухвалила закон "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України", який, зокрема, передбачає заборону для роздрібних мереж на поширення надтонких пластикових пакетів, тонких пластикових пакетів і оксорозкладних пластикових пакетів. Еколог Антон Пархоменко вважає, що нововведення матиме позитивний ефект, але людей потрібно стимулювати користуватися альтернативними варіантами.

Про це він сказав в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Звичайно, буде позитивний ефект. Якщо звернутися до минулого і подивитися на країни, які або забороняли пакети, або вводили якесь регулювання їх обороту або оподатковували, - завжди був позитивний ефект у зменшенні обігу пластикових пакетів. Людям потрібен якийсь стимул, чи будуть це штрафи або заохочення для того, щоб переходити на одноразові пакети", - сказав еколог.

Читайте також: Забруднення питної води: еколог розповіла серйозну загрозу

Популярні відео

Пархоменко розповів, які альтернативні варіанти можна використовувати замість звичних пластикових пакетів.

"Наприклад, фрукти та овочі можна складати в паперові пакети, які простіше переробляти. Але з ними є проблема, папір потрібно десь брати, сортувати сміття і збирати макулатуру для виготовлення цих пакетів. Для інших продуктів, які не протікають через пакети, можна використовувати одноразові сумки, або товстіші паперові пакети, багаторазові. Необов'язково розвішувати сушитися пластикові пакети, як це робилося 40 років тому", - сказав експерт.

Читайте також: В Україні кліматичні зміни випереджають Європу — еколог назвав причину

Також Пархоменко вважає, що масовий аналіз калу і крові споживачів може переконати людей користуватися екологічно нешкідливою упаковкою.

"Думаю, доречно було б провести масштабне дослідження крові й, вибачте, фекалій у людей, щоб показати, скільки мікропластику накопичується у середньостатистичного громадянина в організмі. І якщо показати людям, що це проблема для їхнього здоров'я, це буде гарним стимулом", - сказав Пархоменко.

Еколог зазначив, що також допоможе соціальна реклама, і пожартував, що якщо президент з'явиться в кадрі з сіткою-авоською, це принесе результати.

Раніше в ефірі програми "Споживач має право" на телеканалі "Україна 24" глава правління ГО "Споживча довіра" Олена Куликова розповіла, що солодкі напої в скляній тарі, як правило, краще і безпечніше, ніж у пластиковій.

Джерело Україна 24 Теги