Юристка назвала велику проблему в справі Шарія: "Це зробили не ФСБ"

Анна Маляр розповіла, як довго можуть йти процедури щодо позбавлення Шарія статусу біженця

Юристка назвала велику проблему в справі Шарія: "Це зробили не ФСБ"

Литва позбавила блогера Анатолія Шарія статусу біженця, натомість він став персоною нон ґрата. Шарій подав апеляцію, розгляд справи може тривати ще рік. Ситуацію прокоментувала юристка-кримінологиня Анна Маляр у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"Він зараз не у Литві, тому навіть якщо він позбавлений статусу, він може отримати право проживання в Іспанії за іспанським законодавством. Ми не знаємо, у якому він статусі там. Принаймні, у відкритих джерелах є інформація, що він придбав там майно на велику суму, а зазвичай в багатьох країнах це дає право на проживання", — сказала вона.

Читайте також: Екстрадиція Шарія: юрист пояснив, чи перешкодить статус біженця

Популярні відео

Маляр розповіла про головну проблему з можливою видачею Шарія Україні.

"Давайте не плекати ілюзій щодо правоохоронних органів і судової системи європейських країн, бо, зрештою, Литва з 2015 року перевіряла обставини отримання Шарієм статусу біженця, можливості позбавлення цього статусу. Скільки років пройшло, поки справа дійшла до суду. Тому і зараз це може бути не рік, а більше.

Ключова мета Шарія — уникнути кримінальної відповідальності в Україні. Держав у світі багато, йому є ще куди їхати. Головна проблема лежить в іншій площині. Україна відкрила кримінальне провадження за статтею, за якою не видають, яка вважається у всьому світі "політичною", і це мене дивує. За ним йде цілий кримінальний шлейф, за яким Україна дійсно може вимагати його видачі, але ми чомусь на цьому кримінальному шлейфі ставимо крапку. І вже ми нічого не можемо змінити, бо він опозиційний блогер. І таким його зробили не ФСБ, а зробили у нас безграмотним переслідуванням", — сказала вона.

Читайте також: "Справа не одного дня": політолог розповів, скільки часу займе екстрадиція Шарія

Нагадаємо, СБУ 16 лютого оголосила, що блогеру Анатолію Шарію, який проживає в Іспанії, повідомляється про підозру за статтею про державну зраду і порушення рівноправності громадян.

Джерело Україна 24 Теги