Хочуть, як СРСР в Німеччині: експерт оцінив військові наміри Росії

Олег Жданов вважає, що Володимир Зеленський правильно робить, кажучи в Європі про можливість повномасштабної війни з РФ

Хочуть, як СРСР в Німеччині: експерт оцінив військові наміри Росії

Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю німецькому виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung заявив, що існує загроза повномасштабної війни з Росією в разі, якщо вона спробує збудувати наземне сполучення з тимчасово окупованим Кримом. Військовий експерт Олег Жданов вважає, що Росія намагається "збалансувати" свої сили з силами НАТО і намагається створити щось на зразок угруповання військ СРСР в Німеччині.

Про це він сказав в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24".

"На сьогодні в держоборонзамовленні Російської Федерації заплановано формування 15 нових частин, які потім можна сформувати в 5 об'єднань... Вони намагаються відновити щось на кшталт угруповання радянських військ в Німеччині, коли воно налічувало близько 580 тис. військовослужбовців. І таким чином намагаються показати НАТО, що у них чисельність збройних сил не менша, ніж в НАТО, їх боєздатність не менша, аніж у частин і угруповань НАТО. Тобто вони намагаються збалансувати. Але це перспектива 3-5 років, а може і більше", - сказав експерт.

Читайте також: Військові навчання Росії та Білорусі: Арестович пояснив, чи є загроза для України

Популярні відео

Жданов розповів, яким чином Україна може протидіяти потенційній військовій загрозі.

"Це навчання і відпрацювання планів оборонних операцій Збройних сил України, особливо на донецькому напрямку. Ми завжди розуміли, що донецький напрямок найнебезпечніший, тому що Росія постійно заявляє, що "їх там немає", і намагається приховати присутність своїх збройних сил на нашій території", - сказав Жданов.

Читайте також: Росія заявила про недружні дії України — експерт відповів, як реагувати

Експерт вважає, що президент України, заявляючи про можливість війни з Росією, діє правильно.

"З точки зору зовнішньої військової політики президент робить все вірно, намагається показати Європейському Союзу і всьому міжнародному співтовариству масштаб загрози з боку Росії і те, що ми не будемо довго терпіти і приховувати присутність російських військ на нашій території", - сказав Жданов.

Нагадаємо, раніше політичний і громадський діяч Марк Фейгін у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" заявив, що вибори до Держдуми Росії, які відбудуться у вересні, не завадять РФ напасти на Україну.

Джерело Україна 24 Теги