Коронавірус мутує — академік розповів, чи є причина для паніки

Сергій Комісаренко розповів, наскільки небезпечні нові штами коронавірусу

Коронавірус мутує — академік розповів, чи є причина для паніки

Боятися нових мутацій коронавірусу не варто — про це розповів голова комісії з біобезпеки та біозахисту при РНБО, академік Сергій Комісаренко у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Не дуже хвилюйтесь в сенсі мутацій коронавірусу. Це нормально в тому сенсі, що це передбачувано. Тому що чим більша кількість людей хворіє, а у кожного хворого всередині відбуваються мутації вірусу – ці мутації зникають, коли людина одужує. Але якщо людина хворіє дуже довго, велика кількість людей, то такі мутації можуть стати стабільними, більш менш небезпечними", — сказав він.

Читайте також: Україну бачать як джерело небезпеки — академік про послаблення карантину

Популярні відео

За словами експерта, вакцини наразі працюють і проти мутованих форм вірусу.

"По-друге, поки маємо добрі новини, що вакцини, створені проти первинного уханьського варіанту коронавірусу, поки що працюють, і навіть працюють проти варіантів вірусу. Інколи вакцини працюють менш ефективно. Однак вони працюють, призводять до зменшення контагіозності вірусу, зменшується кількість хворих, зменшується летальність", — сказав він.

Раніше Комісаренко розповів, які варіанти вакцини від коронавірусу розробляються в Україні.

Додамо, станом на ранок 1 червня на понад 10 тисяч осіб зменшилася кількість активних хворих на COVID19. Нових випадків за добу: 2 137. Сьогодні хворіє 100 765 осіб, це на 10 111 менше, ніж минулої доби. 163 особи померло, 12 085 одужало. Найбільше нових випадків у Києві: 434. Госпіталізовано за добу: 579.

 

Джерело Україна 24 Теги