Може стати обов'язковим для допуску до професії — міністр про вакцинацію

Сергій Шкарлет розповів, чи вплине на процес освіти невелика кількість вакцинованих вчителів

Може стати обов'язковим для допуску до професії — міністр про вакцинацію

Лише 32% освітян записались на вакцинацію. Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет відповів на питання кореспондентки "Україна 24" на всеукраїнському форумі "Україна 30. Освіта і наука", чи вплине це на освітній процес.

"В межах подальшого життя ми однак будемо розглядати можливості, наприклад, як у кухарів є обов’язковою вимогою санітарна книжка або інші додаткові елементи допуску до професії. Можливо, якщо дійсно невакцинована людина, як, наприклад, сьогодні в Європу лише вакцинованих на відпочинок пускають… Це дуже велика аудиторія, яка може давати небезпеку…

Можливо, як допуск до професії буде обов’язковим елемент вакцинації. Але, знову ж таки, є люди, які можуть мати алергію або небезпечні вади здоров’я, які не дозволяють вакцинуватися. Не можна так взяти всіх і під один гребінець розчесати", — сказав він. 

Читайте також: В Україні розробляється кілька вакцин: академік назвав терміни готовності

Популярні відео

Міністр зазначив, що в інформаційному просторі багато фейків про вакцини.

"У ЗМІ, у соцмережах багато, можливо, неправдивої провокаційної інформації ішло про вакцини. Ніхто ще реально не знає дію цих вакцин, якими будуть наслідки цієї вакцинації – це, більш за все, міфи. Ми маємо прожити деякий час, щоб потім зрозуміти, яким чином ця вакцинація відбивається на здоров’ї, на подальшому нашому житті. Так само, мені здається, було і з усіма іншими вакцинами, які до цього розроблялися у світі", — сказав він.

Раніше імунолог Андрій Волянський розповів, чи вдасться МОЗ виконати обіцянку та вакцинувати 5 млн українців за літо.

Джерело Україна 24 Теги