Надзвичайно багато скарг: названо серйозну проблему шкільної освіти в Україні

Усі освітні потреби сьогодні перекладаються на гаманці батьків

Надзвичайно багато скарг: названо серйозну проблему шкільної освіти в Україні

В Україні батьки школярів все частіше скаржаться на цькування своїх дітей, пов'язане з вимаганням грошей на освітні потреби.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповіла співзасновниця організації "Батьки SOS" Альона Парфьонова.

"Надзвичайно багато зараз звернень. Мені дуже це дивно, тому що здавалося б, що після карантину, після того, що батьки, діти і вчителі один від одного відпочили, від очного навчання, мала б бути інша ситуація. Але за останні два місяці просто якийсь бум звернень щодо цькування. Воно засноване часто на економічному підґрунті, тобто вимаганні грошей - на додаткові друковані зошити, на ремонти, на все, що завгодно", - сказала Парфьонова.

Читайте також: Вчителька погрожувала відрізати школяру палець: деталі скандалу на Львівщині

Популярні відео

За її словами, питання булінгу зараз стоїть найгостріше "через те, що батьки не вважають нормальним і правильним утримувати заклади освіти".

"Коли в нас проводить районне управління освіти чи департамент якесь там свято чи щось пов'язане з тим, що в школі має бути, це однозначно перекладається зараз на гаманці батьків. Цього взагалі не має бути, оскільки обов'язок держави, місцевого бюджету, державного бюджету утримувати заклади освіти. Я чесно кажучи не розумію, чому ми досі про це говоримо. Це обов'язок місцевої влади відремонтувати туалети, тому що в своїх райдержадміністраціях туалети з туалетним папером, з милом, з кабінками, абсолютно відремонтовані. Але ми досі маємо проблему вуличних туалетів", - розповіла співзасновниця "Батьки SOS".

Читайте також: Дітей били і обзивали недорозвиненими: у Рівному спалахнув скандал у спортшколі

Раніше співзасновниця ГО "Смарт Освіта" Іванна Коберник в ефірі телеканалу "Україна 24" пояснила продовження навчального року в школах деяких міст України.

Джерело Україна 24 Теги