Україна і ЄС домовилися про COVID-паспорти: деталі від МОЗ

Заступник міністра охорони здоров'я Ярослав Кучер розповів, як працюватимуть паспорти вакцинації

Україна і ЄС домовилися про COVID-паспорти: деталі від МОЗ

Україна і Європейський Союз досягли політичної згоди про взаємне визнання COVID-паспортів. Подробиці розповів заступник міністра охорони здоров'я Ярослав Кучер в програмі "Зворотний зв'язок" на телеканалі "Україна 24".

"Ми працюємо над сертифікатом, який буде вивантажуватися або в паперовому вигляді там, де вам зробили щеплення, або через додаток "Дія", це буде окремий документ, який з'явиться, і там буде вся необхідна інформація. І ми налагодимо обмін з ЄС. Але потрібно розуміти, що це робиться не тільки під туристичні поїздки, ми чітко знаємо, скільки в країні видано закордонних паспортів.

Це буде документ з відповідним кодом, який зможуть перевірити компетентні служби, зокрема і в аеропортах країн ЄС, якщо їм буде потрібно. Вся інформація зберігається в системі E-Health, вона звідти вивантажується, робота буде набагато полегшена", — сказав він.

Читайте також: Паспорти вакцинації порушують права людини — юрист назвав причину

Популярні відео

Кучер зазначив, що люди з COVID-паспортами отримають більше можливостей.

"Питання більше в тому, що цей сервіс дозволить поступово відкривати країни для вакцинованих людей, це дозволить проводити масові заходи, проводити події, які зараз неможливі, тому що є карантинні обмеження. Але якщо люди на всіх цих подіях провакциновані, то будь ласка, так робиться у всьому цивілізованому світі, і ми до цього точно прийдемо. Ми — частина глобального світу, і варіантів немає", — сказав він.

Читайте також: Вакцинація від коронавірусу: лікар пояснив, чи дотримає Ляшко своєї обіцянки

Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що поточного тижня віцепрем'єрка Ольга Стефанішина в Брюсселі досягла з представниками ЄС політичної згоди щодо можливого взаємного визнання цифрових сертифікатів про вакцинацію від COVID-19.

Дані МОЗ щодо захворюваності на коронавірус в Україні станом на ранок 23 травня:

Джерело Україна 24 Теги