Вакцинованих мало: лікар пояснив, як українці захистяться від коронавірусу

Андрій Волянський розповів про формування колективного імунітету

Вакцинованих мало: лікар пояснив, як українці захистяться від коронавірусу

В Україні колективний імунітет населення від коронавірусу буде сформований за рахунок людей, які перехворіли на COVID-19, а не за рахунок вакцинованих, оскільки їх кількість занадто мала.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповів лікар-імунолог Андрій Волянський.

"На сьогодні ми вакцинували лише близько мільйона доз. Це не просто мало, це мізерно мало. Ми рухаємося до природного захисту суспільства значно швидше, ніж за допомогою вакцинації... Ця кількість вакцинованих не бере участі в створенні колективного захисту суспільства. Це важливо для вакцинованих, тому що вакцинація рятує їх від захворювання і від абсолютно реальної смерті. Але не вносить свій внесок у створення колективного захисту, тому що, умовно кажучи, сьогодні 40% вже перехворіли й мають природний захист, і лише 2,5% вакциновані однією дозою", - пояснив лікар.

Читайте також: Степанов пояснив проблеми з вакцинацією від коронавірусу в Україні

Популярні відео

Як зазначив Волянський, така ситуація - "це, безумовно, погано, тому що ми втрачаємо життя, на цьому шляху створення природного захисту багато смертельних втрат".

"А, наприклад, в Ізраїлі або Великій Британії вже створено колективний захист, зокрема і завдяки вакцинації, й епідемію практично зупинено", - додав він.

Читайте також: Степанов розповів, чи може Україна купувати російську вакцину

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський вимагає від Кабміну збільшити темпи вакцинації, щоб до 24 серпня більшість українців, які потребують щеплення від коронавірусу, отримали вакцину.

Додамо, офіційні дані з коронавірусу станом на 19 травня 2021 року такі.

Джерело Україна 24 Теги