Степанов пояснив проблеми з вакцинацією від коронавірусу в Україні

Ексміністр заявив, що "ніколи не ховався від відповідальності"

Степанов пояснив проблеми з вакцинацією від коронавірусу в Україні

Звільнений Верховною Радою міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі програми "Хард з Влащенко" на телеканалі "Україна 24" заявив, що в зриві постачання вакцин від коронавірусу в Україну винні форс-мажорні обставини.

"Якщо ми говоримо про вакцинацію, є два аспекти. Перший - постачання вакцин, наявність вакцин в країні. Ми їх отримуємо з двох джерел. Перший - це COVAX, за це відповідав Віктор Кирилович (Ляшко, головний санлікар - ред.), він курирує цей напрямок. Другий напрямок - це безпосереднє укладання договорів, комерційні постачання. У всьому світі це не звичайний комерційний ринок вакцин, всюди цим займається держава, вище керівництво. Технічну частину у мене проводив заступник Ігор Іващенко", - розповів він.

Читайте також: Нова хвороба після коронавірусу: лікарка розповіла про ускладнення від COVID-19

Популярні відео

Степанов підкреслив, що він "як міністр ніколи не ховався від відповідальності".

"Що у нас відбувалося з постачанням вакцин? Коли я кажу, що ми почали ними займатися в липні минулого року, це підтверджено відповідними документами. Ми уклали ці контракти. Коли почали спілкуватися з компаніями-виробниками, терміни, які нам почали давати - це третій і четвертий квартали в кращому разі. Наступний етап - ми уклали контракти й розуміли, що в першому кварталі має бути 3 млн доз, у другому - 5 млн, це разом з COVAX. Потім почалися форс-мажорні обставини під назвою "заборона експорту". Мене як міністра охорони здоров'я не вистачає, щоб пробити цю стіну, не вистачає рівня. Як би я не старався, вплинути на прем'єр-міністра Індії я просто не в змозі", - заявив ексглава МОЗ.

Читайте також: Степанов про вакцинацію до значної дати: "У нас є всі можливості"

Як зазначив Степанов, зриви постачання вакцин відбуваються у всіх країнах - "той же Serum Institute так само не вантажить свої вакцини до Великої Британії".

"Про те, що в нас є проблема з постачанням вакцини з Індії й що нам дали дозвіл тільки на 500 тис. доз, і нам потрібно вибити дозвіл на решту в перших числах березня, я написав у листі Денису Анатолійовичу (Шмигалю - ред.), говорив, що нам це потрібно зробити. Але маємо те, що маємо", - додав він.

Ексміністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" також розповів, за що його звільнили з МОЗ.

Додамо, офіційні дані з коронавірусу станом на 18 травня 2021 року такі.

Джерело Україна 24 Теги